Menu

Zatněte tipec upovídaným Windows 10

19.08.2015 11:07 | Martin Kučera + Přidat komentář
Zatněte tipec upovídaným Windows 10

Zatněte tipec upovídaným Windows 10 | foto: CHIP

Pokud vám Windows 10 oznámí, že byste měli na letiště vyrazit o 30 minut dříve, aniž byste je o tuto informaci žádali, není to s vaším soukromím úplně v pořádku a měli byste s tím něco udělat. Ukážeme vám jak na to i bez znalostí počítačových geeků.

K tomu, aby vám operační systém poskytovat tak vysoký informační servis, musí mít informace z vašeho kalendáře, zanalyzované zprávy ve vaší e-mailové schránce, musí znát vaší polohu a dopravní informace na cestě na letiště. Pro někoho může být takový komfort výhodou, ovšem většině uživatelů může být nepříjemné, že o nich ví Microsoft více než je zdrávo. Dalším typicky nechtěným servisem je možnost automatického připojování zařízení do neznámých Wi-Fi sítí a svévolné sdílení vašich hesel do bezdrátových sítí vašim přátelům z Facebooku, kteří používají Windows 10.

Samozřejmě, souhlas s tímto omezením soukromí každý potvrdil při instalaci, ale kdo by se tím četl, že? Softwarová firma O&O (Golden partner Microsftu) přišla s přenosným nástrojem, kterým lze dodatečně a snadno upravit všechna důležitá bezpečnostní nastavení. Není třeba žádných IT znalostí, ale angličtina je vyžadována.

Nástroj O&O ShutUp10 stahujte zde www.oo-software.com/en/shutup10 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení