Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Zbavte se otravného bzučení vycházejícího z grafické karty

17.05.2016 13:59 | Pavel Trousil
Zbavte se otravného bzučení vycházejícího z grafické karty

Některé grafické karty vydávají bzučivý hluk. Důvodem tohoto jevu jsou cívky umístěné na kartě, které při plném zatížení vytvářejí tyto nepříjemné vysokofrekvenční zvuky. Chcete-li potlačit bzučení cívek, měli byste částečně snížit výkon grafické karty. 

. Použijte k tomu tzv. Frame limiter nebo také FPS Limiter, který omezuje počet snímků vytvářených grafickou kartou. Ta pak nebude vypočítávat maximálně možný počet snímků, ale pouze tolik, kolik jich nastavíte.

Nejjednodušší způsob, jak omezit počet generovaných snímků, je použít vertikální synchronizaci (vsync). Toto nastavení lze ovlivnit prakticky ve všech hrách a také ovladačích pro grafické karty Nvidia a AMD. Můžete nastavit počet snímků za sekundu shodný s obnovovací frekvencí monitoru. Bzučení cívky by to mělo vyřešit. Existují i speciální programy, jako FPS Limiter. Pokud tato metoda nebude fungovat a vaše grafická karta je ještě v záruce, můžete se pokusit ji vyměnit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení