Menu

Zbytečné fotografie zabírají místo v mobilu a brzdí ho

08.10.2019 07:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zbytečné fotografie zabírají místo v mobilu a brzdí ho

Zbytečné fotografie zabírají místo v mobilu a brzdí ho | foto: ilustrace: Avast

Nový průzkum Avastu zjistil, že průměrný uživatel má v telefonu 952 fotografií. Dvě stovky z nich jsou však nekvalitní nebo duplikáty a lidé tak kvůli nim přicházejí o 20 % svého úložiště.

Podle průzkumu bezpečností společnosti Avast má běžný uživatel v telefonu uložených 952 fotografií, z nichž až 22 % má špatnou kvalitu, jsou rozmazané, tmavé nebo jde o duplikáty. Z průzkumu dále vyplynulo, že v průměru 292 fotografií ukládá aplikace WhatsApp a 86 snímků zbytečných obrazovky ukládají sami uživatelé. Pokud by je odstranili, mohli by uvolnit až 20 % z úložiště svého telefonu.

screenshot-20191007-165459-avast-cleanup-nahled

screenshot-20191007-165508-avast-cleanup-nahled

Zdroj: Avast

Navzdory možným očekáváním, že nejvíce fotografií si ukládá tzv. selfie generace (lidé ve věku od 18 do 24 let), průzkum odhalil, že tato skupina jich má naopak nejméně. Důvodem může být rostoucí popularita živého obsahu na sociálních sítích, jako je Snapchat a Instagram Stories, které po 24 hodinách mizí. Nejvíce snímků mají v telefonech lidé mezi 25 a 44 lety, kteří uchovávají až 1000 fotografií. Proč si tito uživatelé nechávají špatné fotky? Lidé v této věkové skupině jsou často rodiče, kteří si pořizují spousty fotografií svých dětí. Pak se nemohou přimět vymazat ty, které nejsou dokonalé, nebo jednoduše nemají čas zpětně snímky procházet. Průzkum také ukázal, že ženy pořizují o 24 % fotografií více než muži. V telefonu tak mají v průměru 1053 snímků, zatímco muži jich mají přibližně o 200 méně, tedy 851.

 

img-2

Zdroj: Avast

Světový trend

Data ukazují, že ukládání zbytečných fotek je trendem po celém světě. Ve všech 45 zemích, které Avast do průzkumu zahrnul, je uživatelé pravidelně neodstraňují. Například v Japonsku zabírají lidem tmavé, rozmazané nebo duplikované snímky téměř třetinu úložiště, v Česku až čtvrtinu, tedy stejně, jako třeba ve Velké Británii nebo v Rusku. V průměru nejvíce špatných fotek si ukládají uživatelé z Tchaj-wanu, Slovenska a Spojených států.

Telefony s větší pamětí jsou přitom dražší a nedostatek paměti může snadno ovlivnit zážitek z používání smartphonu. Mazání nepotřebných fotek je tak snadný a rychlý způsob, jak udržet telefon funkční. Vyčistit, optimalizovat a prodloužit výdrž chytrých zařízení s OS Android můžete například pomocí aplikace Avast Cleanup.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení