Menu

Zdravotní data v kurzu: téměř 100 miliónů obětí hackerů

19.03.2015 09:41 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zdravotní data v kurzu: téměř 100 miliónů obětí hackerů

Zdravotní data v kurzu: téměř 100 miliónů obětí hackerů | foto: CHIP

 Ještě nedávno byly hlavním cílem hackerů finanční informace, které se dají snadno zpeněžit. Nyní si ale podvodníci našli další zajímavou oblast.

Loňských žebříčkům malwaru stále kraluje software zaměřený na krádeže finančních dat – čísel kreditních karet nebo přístupových údajů do bank. Jak se ale zdá, počítačoví podvodníci našli nový zlatý důl – zdravotní informace.

Tyto data lze totiž využít několika způsoby – ať již klasickým prodejem citlivých informací, tak i například jako zdrojem informací pro velmi cílený spam nelegálních léků.

O tom, že situace je opravu vážná svědčí i dva nedávné útoky na zahraniční zdravotní pojišťovny. Nejprve byly proveden útok na společnost Anthem, kde hackeři získali přes 80 miliónů citlivých údajů a o pár dní později byla cílem společnost Premera Blue Cros. Tam si hackeři zkopírovali více než 11 miliónů záznamů.

Také přemýšlíte jak jsou chráněna vaše data v domácích zdravotních pojišťovnách?

Podrobnější informace o obou útocích najdete na adresách

http://arstechnica.com/…n-customers/ a   http://arstechnica.com/…ack-victims/

2015-04-hackzdravi2-nahled

Společnost Anthem své zákazníky na svém webu varovala před následky krádeže dat…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení