Menu

Zima jako šéf Seznamu končí - mění se celá struktura

23.11.2016 12:45 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Zima jako šéf Seznamu končí - mění se celá struktura

Zima jako šéf Seznamu končí - mění se celá struktura | foto: CHIP

Majitel firmy Ivo Lukačovič zrušil Zimovu pozici generálního ředitele a znovuobnovil roli výkonného ředitele, tím se stává Michal Felix.

Ivo Lukačovič, majitel a předseda představenstva Seznam.cz se rozhodnul dokončit započaté jarní změny ve vedení společnosti. Odděluje tak strategické řízení firmy od exekutivních úkolů. Proto ruší pozici generálního ředitele a znovuobnovuje roli výkonného ředitele. Ten se má starat o každodenní chod firmy a realizaci strategií připravených představenstvem společnosti. Na tuto pozici byl vybrán Michal Feix. Tím se uvolnilo místo v představenstvu, na které přichází Ondřej Procházka, bývalý šéf vývoje společnosti Seznam.cz a současný spolupracovník Iva Lukačoviče (například Melown Technologies). 

Pavel Zima, dosavadní generální ředitel Seznam.cz, se má soustředit coby místopředseda představenstva na strategické vedení firmy spolu s jeho dalšími členy. Zima zároveň bude spolupracovat na dalších podnikatelských záměrech Iva Lukačoviče, proto předává roli obsahového ředitele Igoru Kalašovi, který doposud obsah ovlivňoval ze své pozice v oddělení Business Developmentu.

Seznam.cz vlastní stále jeho zakladatel Ivo Lukačovič a roční tržby dosahují 3,4 miliardy korun.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení