Menu

Zklidněte příliš hlučný projektor

10.07.2017 17:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zklidněte příliš hlučný projektor

Zklidněte příliš hlučný projektor | foto: CHIP

Ať už se díváte večer na film, nebo se musíte zúčastnit pracovní porady s projekcí, příliš hlasitý projektor je v takovýchto případech opravdu otravný. Existuje však několik možností, jak hluk projektoru snížit. 

V první řadě zkontrolujte, zda jsou všechny ventilační otvory projektoru volné, tedy zda není projektor špatně umístěný nebo nejsou otvory zaprášené. Pokud nemůže vzduch volně cirkulovat, musí projektor zvýšit otáčky ventilátoru a tím se hluk zvyšuje. Najdete-li na ventilačních otvorech prach a nečistoty, odstraňte je vysavačem nebo kartáčkem. Zkontrolujte také ventilátor, zda pracuje správně, není blokován nebo na hranici své životnosti.

Jestliže je projektor umístěn u stropu, můžete z něj odstranit ochranný kryt, což může také přispět ke snížení hluku. Další možností akustického ztlumení je výměna ventilátoru za tišší model. Při vyhledávání vhodného ventilátoru si zjistěte jeho technické parametry – především rozměry a hlučnost udávanou v dB. Pokud máte místnost alespoň trochu zatemněnou, můžete na projektoru aktivovat Eco mod, což většinou vede k okamžitému snížení jeho hlučnosti. Klesne tak nejen jeho hlučnost, ale i spotřeba. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení