Menu

Změny v Obchodu Play: uživatelé budou mít více možností placení za aplikace

28.03.2022 11:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Změny v Obchodu Play: uživatelé budou mít více možností placení za aplikace

Změny v Obchodu Play: uživatelé budou mít více možností placení za aplikace | foto: Pathum Danthanarayana/Unsplash

Google plánuje na své mobilní aplikační platformě Obchod Play provést další změnu. Uživatelé Androidu tak do budoucna pravděpodobně získají další možnosti plateb.

Google se v podrobném příspěvku na svém blogu rozepisuje o střednědobých plánech i dlouhodobých výhledech, které by měly uživatelům Androidu přinést více možností na platformě Google Play. Půjde o další varianty placení za nákup obsahu a služeb. Zatím vše zprostředkovával Google prostřednictvím Obchodu Play. Na ceně každého nákupu na androidové platformě tak něco vydělá i Google.

Díky programu "User Choice Billing" by se to ale mělo změnit. Google chce umožnit malé skupině vývojářů aplikací integrovat do nich vlastní možnost platby a nabízet je vedle běžného způsobu jako další alternativu. Experiment bude zpočátku zahájen s hudební streamovací službou Spotify a jejím modelem předplatného.

Obchod Play: jaké výhody budou mít uživatelé Androidu

spotifychill

Na platformě pro stahování a nákup aplikací, Google Play, by uživatelé měli mít novou možnost placení. Testovat to Google plánuje ve spolupráci se Spotify. | Zdroj: Sumeet B/Unsplash

V případě služby Spotify budou obě společnosti sledovat, jak se v souvislosti s novou možností placení změní chování uživatelů. Zda uživatelé tuto možnost přijmou, či zda budou k placení stále používat Play a Google. Pro samotné uživatele novinka znamená především otevření možností nových platebních metod. Jde ale i o to, zda tyto možnosti budou vývojáři implementovat do svých aplikací.

Ti by ale nakonec mohli z inovace těžit nejvíce a získat z prodejů více peněz. Ačkoliv si Google i z tohoto způsobu placení za nákup na platformě Play samozřejmě vezme část kupní ceny, podle prvních zpráv z Jižní Koreje, kde byla už nová platební metoda spuštěna, by měla být provize Googlu nižší.

V obvyklých případech si internetový koncern ponechá 15 až 30 %. Firma tyto příjmy ospravedlňuje poskytováním, údržbou a dalším rozvojem Androidu a Obchodu Play.

Zdroj: Android Developers Blog

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení