Menu

Zobrazte i webové stránky, které už neexistují

25.12.2017 17:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zobrazte i webové stránky,  které už neexistují

Zobrazte i webové stránky, které už neexistují | foto: CHIP

Používáte-li internetový prohlížeč Firefox nebo Chrome, můžete si zobrazit i stránky, které už neexistují.

Většina surfařů po webových stránkách se už asi setkala s chybovou hláškou »404 NotFound«. Zobrazí se v případě, kdy kliknete na tzv. mrtvý odkaz na webovou stránku, která už nadále neexistuje. Používáte-li internetový prohlížeč Firefox nebo Chrome, můžete si do něj nainstalovat rozšíření nazvané Wayback Machine, které vám v tomto případě může pomoct. Pokud totiž stránka již neexistuje, rozšíření se podívá do databáze archivu webových stránek a zkontroluje, zda se v něm požadovaná stránka náhodou nevyskytuje.

Archiv, který se jmenuje Internet Archive, se nachází v San Francisku a šance, že v něm požadovanou webovou stránku najdete, je poměrně velká, protože tento archiv v současné době obsahuje 300 miliard webových stránek. Jestliže se v něm stránka opravdu vyskytuje, můžete si archiv v prohlížeči otevřít kliknutím na odkaz. Rozšíření, které je k dispozici i pro prohlížeč Chrome, také umožňuje nezávislou archivaci webových stránek.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení