Menu

Zranitelné mobilní aplikace předních firem

15.09.2015 16:38 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zranitelné mobilní aplikace předních firem

Zranitelné mobilní aplikace předních firem | foto: CHIP

V několika mobilních aplikacích byly nalezeny nebezpečné zranitelnosti, umožňující například ukrást uživateli přístup k účtu.

Při instalaci mobilních aplikací většina bezpečnostní expertů doporučuje maximální opatrnost – mobilní telefon je stále zajímavějším cílem hackerů. Najdete v něm totiž obrovské množství „zajímavých dat“ a celá řada uživatelů ho používá i pro internetové bankovnictví. Bohužel se ale ukazuje, že zcela bez rizika nejste ani pokud používáte aplikace renomovaných firem. To potvrzuje i nedávný objev čtyř bezpečnostních expertů se společnosti Vulnerability Lab. Ti prověřovali aplikace renomovaných společností jako Yahoo, PayPal, Magneto nebo Shopify a objevily nebezpečné chyby. Zranitelnosti v těchto aplikacích umožňovaly hackerům například ukradnout přístup k účtům nebo session hijacking. Další podrobnosti o chybách v těchto aplikacích najdete na webu ThreatPost https://threatpost.com/researchers-outline-vulnerabilities-in-yahoo-paypal-magento-apps/114644/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení