Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Zranitelný OS i pro vozítka NASA

21.09.2015 10:33 | Karel Kovar
Zranitelný OS i pro vozítka NASA

V operačním systému VxWorks byla objevena chyba, umožňující ovládnutí zařízení, které ho využívá. 

VxWorks vyvinutý společností Wind River patří k nejoblíbenějším „real time“ operační systémům na světě (https://en.wikipedia.org/wiki/VxWorks). Využívají ho letecké společnosti, automobilky i výrobní firmy pro řízení robotů na linkách. Celkově tento OS najdete na více než 1,5 miliónu zařízení po celém světě. Zajímavé také je, že mezi největší zákazníky společností Wind River patří i NASA, která VxWorks využívá ve svých vozítkách nebo sondách.  

Před několika dny na londýnské konferenci 44Con předvedl bezpečnostní expert Yannick Formaggio zranitelnost, která umožňuje zneužití napadeného systému (www.slideshare.net/44Con/44con-london-attacking-vxworks-from-stone-age-to-interstellar). Pokud ale přemýšlíte, jak byste ovládli Mars Rover nebo upravili trajektorii některých sond, musíme vás bohužel zklamat – společnost Wind River už nalezené chyby opravila a postižené systémy byly aktualizovány. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení