Menu

Zrychlete nebo obnovte načítání videí

16.08.2017 15:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zrychlete nebo obnovte načítání videí

Zrychlete nebo obnovte načítání videí | foto: CHIP

Někdy se stane, že se na počítači videa z YouTube nahrávají velmi pomalu, nebo je dokonce nelze přehrát vůbec, i když je přístup na internet v pořádku. V takové situaci existuje několik opatření, pomocí nichž můžete tuto situaci vyřešit.

Jako první byste měli vyzkoušet restart počítače – ten v řadě případů pomůže a video se začne přehrávat. Druhou možností, jak funkci YouTube zrychlit a obnovit, je blokace sekundárního serveru YouTube.  Videa z YouTube jsou totiž kvůli zvýšení dostupnosti umístěna na více serverech, ale může se stát, že poskytovatelé internetového připojení z nějakých důvodů přístup k některým serverům omezují. Pokud tyto servery zablokujete, budete video dostávat pouze z hlavních a providerem nekontrolovaných serverů. Abyste to provedli, dostaňte se do příkazového řádku systému, a to tak, že do okna pro vyhledávání systému Windows napíšete text »cmd«, na nalezenou aplikaci »Příkazový řádek« kliknete pravým tlačítkem myši, z nabídky vyberete »Spustit jako správce« a potvrdíte »OK«. Nyní v konzole Windows zadejte příkaz »netsh advfirewall firewall add rule name=“YouTube“ dir=in action=block remoteip=173.194.55.0/24,206.111.0.0/16 enable=yes«. Po stisknutí klávesy [Enter] se příkaz provede a sekundární servery YouTube se přestanou používat. Další možností je nainstalovat si do prohlížeče rozšíření, které se jmenuje Turbo for YouTube. Je dostupné pro internetový prohlížeč Chrome i Firefox.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení