Menu

Zvukové varování při stisku klávesy Caps Lock

16.12.2018 14:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zvukové varování při stisku klávesy Caps Lock

Zvukové varování při stisku klávesy Caps Lock | foto: CHIP

Speciální klávesy na klávesnici, jako například Caps Lock, Scroll Lock nebo  Num Lock, uživatel častěji stiskne náhodně než schválně a vede to pak ke zbytečným chybám při psaní a zbytečně se tak zdržuje.

Na některých klávesnicích je zmáčknutá klávesa zvýrazněna LED diodou, případně se na obrazovce zobrazí symbol zámku, nebo je uživatel jinak upozorněn při aktivaci a deaktivaci funkce speciální klávesy.

zvuk2-nahled

Nevýhody: LED dioda označující stisknutou klávesu často svítí slabě nebo si ji při psaní uživatel vůbec nevšimne a to samé platí o symbolu zámku na displeji, který zmizí rychle po stisknutí klávesy. Alternativou je proto zvukové znamení. Stiskněte klávesu [Num] asi na pět sekund, dokud se neobjeví nové okno. Potvrďte tlačítkem »Ano«, že chcete, aby po stisku speciálních kláves zazněl zvukový signál. Tak se o náhodném stisknutí těchto kláves dozvíte i pomocí zvukového znamení. Opětovným stisknutím tlačítka se klávesa zablokuje. Funkci varovného zvuku lze v případě potřeby opět deaktivovat delším stisknutím klávesy [Num]. Poznámka: Nelze-li ozvučení speciálních kláves použít, podívejte se na nastavení vašeho systému Windows 10. Dostaňte se do »Nastavení«, konkrétně do části »Usnadnění přístupu«. V části »Interakce« naleznete položku »Klávesnice«. Podívejte se, zda u »Použít funkci Ozvučení kláves« máte zatrženo »Povolit spuštění funkce Ozvučení kláves pomocí klávesové zkratky«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    ozvučení caps lock

    Mám zapnutý zvuk u klavesnice caps lock, ale zvuk nefunguje. Jak nastavit caps lock aby prosvítal na displey

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení