Menu

ZyXEL uvádí na trh bezdrátový přístupový bod NWA5301-NJ

15.04.2014 12:15 | Radek Kubeš + Přidat komentář
ZyXEL uvádí na trh bezdrátový přístupový bod NWA5301-NJ

ZyXEL uvádí na trh bezdrátový přístupový bod NWA5301-NJ | foto: CHIP

Nový AP podporuje tři ethernetová připojení a několik bezdrátových. Proto je připraven na připojení více koncových bodů v domácnostech, pokojích pro hosty, školních třídách či na pracovištích. 

Pokud je zařízení NWA5301-NJ nainstalováno například v hotelovém pokoji, lze k němu přímo připojit chytrý televizor, tablet nebo notebook a IP telefon s napájením PoE (Power over Ethernet). A to znamená, že tato zařízení můžete nepřetržitě používat s vyššími rychlostmi pro streamované video, stahování souborů a plynulou, nepřerušovanou hlasovou komunikaci. Pomocí tohoto přístupového bodu je možné připojit i další produkty IoT, jako jsou chladničky a minibary, interaktivní tabule a displeje ve školách i chytré televizory a ovládací systémy pro vytápění, osvětlení, zabezpečení a kontrolu vstupu v domácnostech. Kromě toho zajišťuje pro několik zařízení vynikající dvoupásmovou bezdrátovou konektivitu standardu 802.11n s velkým dosahem.

zyxel-nwa5301-nj-4614-nahled

NWA5301-NJ je unifikovaný přístupový bod, který lze použít samostatně nebo spolu s kontroléry ZyXEL NXC2500 a NXC5500 v rámci širší bezdrátové sítě. Zapojit jej lze do libovolné standardní zásuvky v EU. Pomocí bezpečné instalace bez zbytečné změti drátů tak všechna IP zařízení získají praktický přístup ke kabelovému i bezdrátovému připojení. Uchycení je kompatibilní s většinou běžně používaných instalačních krabic podle norem EU.

K dispozici jsou tři kabelová ethernetová připojení – jedním z nich je průchozí PoE port, který lze využít pro napájení zařízení, jako jsou IP telefony, AP nebo IP kamery. Pomocí své antény zařízení NWA5301-NJ spolehlivě podporuje několik přidružení k bezdrátové síti na ploše až 165 metrů čtverečních. Průchozí port vedle IP telefonů podporuje také klasické analogové telefony. Dvoupásmová technologie a podpora až osmi identifikátorů SSID pak přinášejí dodatečnou flexibilitu, protože umožňují vytvořit více bezdrátových sítí LAN. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení