Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový design prohlížeče Chrome 109: Google testuje funkci automatického barevného přizpůsobení a opravuje chyby

Jiří Palyza 20.01.2023

Design ve stylu Material You znají zejména uživatelé Androidu. Nyní jej lze aktivovat i v desktopové verzi Chrome 109 a omezená skupina uživatelů si vše může vyzkoušet. Možná jste to i vy.

Kapitoly článku

Google uvolnil aktualizaci prohlížeče Chrome na verzi 109 pro všechny operační systémy včetně Windows, ChromeOS, Androidu a macOS. Aktualizace obsahuje záplaty pro 17 bezpečnostních problémů a opravy 120 chyb.

Připomínáme, že verze 109 je poslední, která ještě podporuje starší verze Windows, především 7, 8 a 8.1. Od verze Chrome 110 už tyto letité systémy nebudou podporovány.

Automatické přizpůsobení vzhledu prohlížeče: "Material You"

materialyousettings

Material You pro Google Chrome: funkci je potřeba povolit nastavením odpovídajícího parametru. | Zdroj: Google Chrome 109

Material You je nová technologie vzhledu, který Google představil loni spolu se systémem Android 12. Od té doby se využil i v dalších aplikacích pro mobilní platformu. Někteří z uživatelů si nyní vzhled Material You mohou vyzkoušet i v desktopové verzi prohlížeče Chrome 109.

Automatické přizpůsobení vzhledu by mělo upravit prostředí prohlížeče v souladu s nastavením pozadí nové karty. Při otevření nové karty se podle barevného ladění tapety nastaví i uživatelské prostředí prohlížeče: adresní řádek, ovládací prvky nebo rámeček okna. Už na podzim loňského roku tuto funkci Google testoval v sestavení Chrome Canary.

Úplná novinka toto není. Už dříve bylo možné barevné schéma prohlížeče změnit ručně na takové, které jste si sami vybrali. Nový postup ale tento proces zjednodušuje.

Google Chrome: jak si můžete design Material You vyzkoušet

lambo

Material You pro Google Chrome: k výběru tapety máte bohaté možnosti a vybírat můžete od střízlivějších vzhledů až po různé speciality. | Zdroj: Google Chrome 109

V současnosti si novou funkci prohlížeče mohou otestovat i někteří uživatelé Chrome 109, ale pouze omezená skupina. Zda jste mezi nimi i vy, zjistíte snadno.

Pokud si chcete nastavit funkci přizpůsobení motivu prohlížeče, stačí si nastavit odpovídající příznak. Otevřete prohlížeč a do adresního řádku zadejte: chrome://flags. Poté vyhledejte položku "customize-chrome-color-extraction" a zvolte možnost "Enable". Poté ještě bude nutné prohlížeč restartovat.

Pokud jste ve skupině uživatelů, kteří si mohou změny designu testovat, máte nyní možnost si funkci vyzkoušet. Zatím Google neupřesnil, zda bude design v nové aktualizaci k dispozici všem.

Zdroj: iTechTics


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud