Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový MacBook Air pro studenty? Kdepak, v nejvyšší výbavě stojí jako auto z bazaru

Jakub Fišer 07.06.2022

Americký výrobce Apple představil přepracovaný MacBook Air s novým vzhledem, lepším displejem a navrátilcem v podobě nabíječky MagSafe. S cenou to ale vedení firmy trochu přestřelilo. Novinka začíná na 36 990 Kč, může vás ale vyjít mnohem dráž.

Produktová řada MacBook Air patřil v portfoliu Applu vždy k těm nejlevnějším počítačům. Důraz byl kladen na nízkou hmotnost a pokud možno co nejtenčí tělo, aby se dobře přenášelo. Dalším důležitým prvkem je výdrž. Cílovka byla téměř vždy jasná – nenároční zákazníci, kteří pracují hlavně s texty, sem tam nějaká videokonference a občasná editace obrázků nebo jednoduchý střih videa. Studenti, copywriteři, kavárenští povaleči.

Na vývojářské konferenci WWDC se však Apple blýsknul novým MacBookem Air, který nese designový jazyk vloni uvedených MacBooků Pro. Co to znamená? Nový tvar těla, čtyři vystouplé nožičky, výřez v displeji a comeback nabíječky MagSafe. Nutno však dodat, že díky redesignu a dalším inovacím si Apple dovolil nacenit nový Air skutečně královsky.

MacBook Air vyjde na skoro 80 000 Kč

Představení MacBooku Air M2 | Zdroj: Apple, YouTube kanál

V základní výbavě laptop vyjde na 36 990 Kč včetně DPH. Za tuto cenu dostanete 8jádrový čipset Apple M2, 8jádrový grafický čip, 256GB úložiště, 8 GB RAM a také základní 30W nabíjecí adaptér s jediným portem USB-C. Ještě než se dostaneme k dražším variantám, musíme také poznamenat, že MacBook Pro se starým designem, leč procesorem M2, stojí jen o 2 tisíce korun víc. Jeho existence v portfoliu amerického giganta tak trochu ztrácí smysl, ale budiž.

Pokud byste měli zálusk na výkonnější MacBook Air (2022) v plné výbavě, jak jej nabízí Apple, dostanete se na více než jednou takovou částku. Maximální výbava skýtá opět M2, ovšem s 10jádrovým GPU (a také 16jádrovým Neural Enginem určeným ke strojovému učení), dále 24 GB RAM, 2TB SSD úložiště a také nejvýkonnější 67W rychlonabíjecí adaptér (nebo můžete zvolit 35W se dvěma porty USB-C, cena se nemění).

Za takto nabušený “studentský” notebook zaplatí zájemci 75 990 Kč včetně DPH. To už ale není zrovna cena, na kterou by dosáhl nenáročný zákazník. Ve skutečnosti si za tyto peníze můžete dopřát velmi pěknou dovolenou ve dvou, anebo auto z druhé ruky. Ke cti Applu jde, že v nabídce zachoval MacBook Air s M1 z loňského roku, který vyjde na 29 990 Kč s DPH.

Zdroj: Oficiální e-shop Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud