Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový Panasonic Lumix LX100 II: Techno&Art dějství druhé

redakce 22.08.2018

Nový kompaktní fotoaparát pro nejnáročnější Panasonic Lumix LX100 II je v pořadí model už sedmé generace oblíbené řady LX.

Je ideálním společníkem zejména pro street fotografii a jako každodenní společník – je malý a lehký, přitom nabízí špičkové technické parametry. Fotoaparát je vybaven unikátně velkým snímačem Micro 4/3 s variabilním poměrem stran a maximálním efektivním rozlišením 17 megapixelů (celkem 21,8 Mpx). Mezi další přednosti patří skvělý, vysoce světelný objektiv Leica DC VARIO-SUMMILUX f1,7–2,8 s ohniskovou vzdáleností odpovídající 24–75 mm u klasického fotoaparátu.

K tvorbě kompozice slouží jak elektronický hledáček třídy LVF (Live View Finder), tak i nový dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm. Kromě toho fotoaparát umožňuje natáčet videozáznamy v rozlišení 4K a podporuje funkce 4K FOTO. K dispozici jsou černobílé filtry a efekty, Bluetooth, Wi-Fi a možnost rychlého dobíjení přes USB standardním konektorem.

Do černobílých kreativních režimů přibyl nový režim L.Monochrome D s dynamickými kontrasty mezi jasy a stíny při zachování všech detailů. Kromě toho lze volit různou intenzitu zrna kvůli autentickému filmovému vzhledu.

Lumix LX100 II nabízí podporu Bluetooth i Wi-Fi, což umožňuje snadné sdílení fotografií. Díky podpoře standardu Bluetooth Low Energy může fotoaparát udržovat konstantní spojení s telefonem nebo tabletem, a přitom spotřebovávat jen minimum energie.

Baterii lze dobíjet jak z běžné sítě, tak i přes USB port Micro C (stejný jako v běžných telefonech), což oceníte zejména na cestách.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud