Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový smartphone od Samsungu: výrobce plánuje levnější Galaxy Fold

Jiří Palyza 06.07.2022

Podle nejnovějších úniků vše nasvědčuje tomu, že se Samsung chystá uvést na trh nový skládací smartphone. Půjde o levnější alternativu k modelu Galaxy Fold.

V oblasti skládacích smartphonů je Samsung nesporným lídrem trhu. Jeho cena je ale podstatně vyšší, než kolik stojí srovnatelné běžné smartphony. To by se ale mělo změnit, protože Samsung plánuje uvést levné skládací zařízení.

Podle zpráv z Jižní Koreje Samsung pracuje na levném modelu skládacího smartphonu. Zatím je známý pod označením Galaxy A Fold. Momentálně se nachází ve vývojové fázi.

Nový Galaxy Fold od Samsungu: cenově dostupný model skládacího smartphonu na trhu je ale stále v nedohlednu

Bude ale ještě trvat měsíce, než si budeme moct dostupnější skládací Galaxy koupit. Typ A Fold by měl na trh přijít až v roce 2024. Nicméně jeho cena se očekává na úrovni 800 USD, což je při současném kurzu přibližně 19 tisíc Kč. Není to zrovna málo, ale i tak by se jednalo o nejlevnější skládací telefon.

Tak nízké ceny z pohledu jinak technologicky velmi pokročilých skládaček chce Samsung u modelu Galaxy A Fold dosáhnout obětováním některých "pokročilých" funkcí. Můžeme tedy očekávat horší fotoaparát, levnější typ procesoru, menší kapacitu operační paměti a paměťového úložiště.

Zdroj: ETNewsNotebookCheck


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud