Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Oblíbený prodejce vstupenek Ticketmaster hacknut: 560 milionů citlivých údajů zákazníků na netu

Pavel Trousil 31.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Známý obchod se vstupenkami se pravděpodobně stal terčem kybernetického útoku. Pokud jste si vstupenku přes tento obchod koupili, měli byste být v pozoru. Co si musíte pohlídat?

Hackerská skupina ShinyHunters tvrdí, že provedla masivní krádež dat ve společnosti Ticketmaster-Live Nation. Podle zprávy serveru Hackread byly odcizeny osobní údaje údajně 560 milionů uživatelů. Těchto 1,3 terabajtu dat s citlivými informacemi, je v současné době nabízeno k prodeji na známém hackerském fóru.

Hack
Ukradené údaje zahrnují patrně celá jména i některé údaje o kreditních kartách.
Zdroj: Hack read

V balíku 1,3 terabajtu dat jsou obsaženy citlivé údaje, jako jsou celá jména, adresy, e-mailové adresy, telefonní čísla, podrobnosti o prodeji vstupenek, informace o objednávkách a některé údaje o platebních kartách. Kompromitované platební údaje zahrnují zejména jména zákazníků, poslední čtyři číslice čísel jejich karet a data platnosti. Zákazníky této firmy vyzýváme, aby pečlivě sledovali své finanční účty, změnili si hesla a byli ostražití vůči možným pokusům o phishing.

Mohlo by vás zajímat

Toto potenciální narušení bezpečnosti není prvním problémem, se kterým se společnost Ticketmaster potýká. Dne 26. ledna 2023 přiznala, že prodej vstupenek na koncerty Taylor Swift byl narušen útokem řízeným botem. To poukazuje na zranitelnost systému společnosti pro prodej vstupenek.

Kromě toho byla společnost Ticketmaster v lednu 2021 shledána vinnou z nabourání se do systému konkurenční společnosti Songkick s cílem získat důvěrné informace. Výsledkem bylo vyplacení odškodného ve výši 10 milionů amerických dolarů. Minulý týden zažalovalo americké ministerstvo spravedlnosti společnost Ticketmaster-Live Nation za monopolizaci trhu.

Zdroj: HACKREAD
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud