Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný kompakt Fujifilm XP140

Pavel Trousil 16.02.2019

Fujifilm pokračuje ve vývoji řady fotoaparátů Fujifilm XP - výsledkem je nový model XP140. Váží jen 207 g a je odolný vůči prachu, vodě (až do hloubky 25 m), nárazu (do 1,8 m) a odolá i teplotám až do -10 °C.

Fotoaparát Fujifilm XP140 se chlubí odolným designem a stavbou. Využívá 16,4 Mpx back-illuminated CMOS senzor a nový procesor. Jako první model z této řady dokáže zaznamenat video v kvalitě 4K a je také vybaven mnoha automatickými funkcemi jako rozpoznávání hlavního snímaného objektu. Funkce detekce očí je užitečná při fotografování portrétů, kdy dochází k automatickému zaostření na oči osoby.

Objektiv fotoaparátu nabízí 5x zoom, má rozsah 28 – 140 mm (F3,9-F4,9) a optickou stabilizaci obrazu. XP140 má maximální citlivost ISO 12800 (o 1EV víc než jeho předchůdce), díky čemuž vznikají podle výrobce ostré snímky i v podmínkách s nízkou intenzitou světla. Fotoaparát disponuje 17 variantami pokročilých filtrů včetně „Rich&Fine“ a „Monochrome (NIR)“, které můžete vybírat v novém uživatelském rozhraní.

Fotoaparát je vyvinut do náročných outdoorových podmínek, disponuje lepším tvarem pro případy manipulace jednou rukou a dvojitým zámkem baterie. Nemusíte si dělat starosti s vodou, pískem a pádem. Energeticky nenáročné párování pomocí Bluetooth umožňuje přenášet fotografie do chytrých telefonů nebo tabletů. Technologie také synchronizuje informace o čase a místě z vašeho zařízení a připojuje je k fotografiím. Díky aplikaci „FUJIFILM Camera Remote“ je také možné pořizovat snímky na dálku. Fotografie můžete také přenést z fotoaparátu přímo do instax Share tiskárny pro chytré telefony.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud