Přejít k hlavnímu obsahu

Photo Safe & Filter

Martin Kučera 18.07.2015

V programu Photo Safe si snadno vytvoříte knihovnu svých fotografií, ve které můžete snímky třídit a vyhledávat podle různých kritérií. * ("PLNÁ VERZE")  Uveřejněno v časopisu Chip 08/15 a v jeho digitální verzi, která umožňuje on-line distribuci softwaru – stažené programy je možné využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Dvojice plných verzí Photo Safe a Filter Stereo od firmy Helicon vám pomůže obstarat kompletní správu digitálních fotografií ve vašem počítači – od jejich stažení z fotoaparátu přes zařazení do knihovny a důkladné popsání, pokročilé úpravy a retušování až po publikování na webu nebo vypálení na CD či DVD. I přes rozsáhlou nabídku funkcí se obě aplikace snadno ovládají a jejich funkce vám zpracování fotografií velmi usnadní. Photo Safe využívá dostupné informace o typu fotoaparátu nebo místě pořízení snímku a nabídne třeba i náhled pro snadnější porovnávání fotografií a výběr nejlepších záběrů. Filter Stereo se o většinu úprav může postarat zcela automaticky a nabídne vám i možnost uložit si vlastní předvolby korekcí fotografií pro opakované použití s celými sadami snímků. Zároveň obsahuje detailně nastavitelné funkce pro pokročilé úpravy a retuše.

Ve správci fotografií Photo Safe jednoduše zvolíte složky, kam ukládáte snímky z digitálního fotoaparátu či mobilu, a program vám z nich během chvilky vybuduje přehlednou knihovnu. Snímky lze automaticky třídit a vyhledávat podle EXIF a IPTC dat, sami si je pak můžete rozdělit do různých kategorií (lidé, příroda, architektura atd.), opatřit je klíčivými slovy a také jim přiřadit hodnocení vyjádřené hvězdičkami. Další způsoby třídění vycházejí také z data a místa pořízení snímků. Pokud není geografický údaj ke snímku již vložen, můžete tak učinit v programu Photo Safe.

Licence pro Chip: Časově neomezené plné verze programů v souhrnné ceně 1 500 korun, které jsou shodné s aktuálně prodávanými licencemi, avšak bez možnosti updatu a technické podpory.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Z dalších zajímavých funkcí aplikace Photo Safe uveďme určitě také náhled dvou snímků pro jeijch porovnávání, možnost vypalování fotek na CD a DVD a rovněž i nahrávání snímků na Flickr, Facebook nebo do různých cloudových úložišť. Vybrané snímky můžete také vložit do uzamčené knihovny (»Safe«), kam se nikdo bez znalosti správného hesla nedostane.

   

Přímo z aplikace Photo Safe můžete vyvolat program Filter Stereo a vybrané snímky si v něm upravit. Filter Stereo má samozřejmě klasické funkce na ořezávání a otáčení fotek, korekci jejich jasu, kontrastu a barev, ale daleko zajímavější je možnost automatických úprav snímků podle připravených předvoleb. Těch je k dispozici opravdu velké množství a zahrnují i kreativní úpravy s využitím různých filtrů a rámečků. Se snímky si můžete v programu Filter Stereo vyhrát doslova celé hodiny, až je výsledek přesně takový, jaký očekáváte. Vlastní postup úprav si můžete uložit jako další z předvoleb pro opakované použití.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud