Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Plány Microsoftu s video chatovacími nástroji: Teams a Skype by se měly vzájemně propojit

Jiří Palyza 29.05.2020

V důsledku koronavirové krize získaly na popularitě video chatovací nástroje, a to včetně Teams od Microsoftu. Mnoho uživatelů nyní přemýšlí o tom, zda Teams, původně určené pro firemní zákazníky, nyní také nahrazuje Skype.

Nyní Microsoft své budoucí plány s komunikačními programy komentoval. Microsoft Teams se staly nepostradatelným společníkem pro mnoho uživatelů v domácí kanceláři, ale i při domácím učení. Své uplatnění našly jak pro realizaci školního vyučování vzdálenou formou, univerzitní semináře nebo webináře, ale i obchodní schůzky. Oproti tomu byla poměrně malá pozornost věnována Skype, který byl původně určen především koncovým uživatelům. Protože oba nástroje pocházejí od Microsoftu, technická skupina nyní komentovala možné budoucí plány.

Americkému technickému serveru Venturebeat Microsoft sdělil, že Skype by měl být do budoucna vybaven novými nástroji a ne jen jednoduše integrován do Teams. Protože však mnoho soukromých zákazníků nyní přešlo na Teams, oba nástroje budou existovat paralelně a vzájemně se překrývat.

Stáhněte si: Skype a Teams

teams-logo

Microsoft Teams 1.3.0

CHIP hodnotí Dobrý

Microsoft poskytuje silné softwarové řešení pro komunikaci v týmech.

Stáhněte si
skype-logo

Skype 8.60.0.76

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí Skype můžete telefonovat, chatovat, a to včetně přenosu obrazu.

Stáhněte si

Plánované rozhraní: volání uživatelům Skype z Teams

teamsskypejoin-ilu1

V budoucnu by měl být možný video chat prostřednictvím Teams také s uživateli Skype.

Rozhraní mezi oběma komunikačními programy už bylo plánováno na konci března. To by mělo umožnit prostřednictvím textového a video chatu uživatelům Teams komunikovat s uživateli Skype. Bude vyžadována pouze e-mailová adresa příslušného účtu Microsoft, funkci ale nejprve musí ručně aktivovat správce Office 365.

V oficiálním plánu činností Office 365 Microsoft tuto funkci odložil na květen, uživatelé prozatím museli čekat na její uvolnění. Nová funkce je prvním krokem Microsoftu k integraci těchto dvou komunikačních nástrojů. Teams by měly nahradit Skype for Business, ale verze pro koncové zákazníky bude existovat i nadále.

Užitečná funkce, Microsofte

Na to, aby Microsoft Skype jednoduše ukončil, je videochatovací nástroj příliš známý a oblíbený. Uznal to i Microsoft a vzájemným provázáním obou platforem učinil krok správným směrem.

Protože se mezitím uvolnily pro koncové zákazníky i Teams, stávají se tak jádrem komunikačních nástrojů pro skupiny. Pro rychlý video chat s přáteli nebo rodinou mnoho uživatelů stále dává přednost používání Skype. Zbývá jen doufat, že propojovací funkce se už nebude dále zdržovat, a že uživatelé obou služeb budou moci brzy mezi sebou chatovat bez komplikací.

mohlo by vás také zajímat: Messages od google získávají důležitou funkci šifrování end-to-end


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud