Menu
CHIP Speedtest

Největší konkurent WhatsAppu od Google: Messages získávají důležitou funkci

25.05.2020 15:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Největší konkurent WhatsAppu od Google: Messages získávají důležitou funkci

Každý den používají komunikační program WhatsApp z rodiny Facebooku miliony uživatelů. Konkurence ale nespí. Google neustále přidává do svého interního komunikátoru nové funkce.

V důsledku omezení souvisejících s koronavirovou pandemií se velmi rozmohly komunikační programy a chatovací aplikace, jako například WhatsApp, Skype, Microsoft Teams, Zoom a další. Nejnovější informace od Facebooku ukazují, že počet odeslaných zpráv prostřednictvím platformy WhatsApp se v průběhu koronavirové pandemie zdvojnásobil. Kolem sedmi set milionů uživatelů ji také denně využívá pro videohovory.

Google se také veze na této vlně úspěchu: interní komunikátor slavil důležitý milník před několika dny. Google Messages zaznamenal více než jednu miliardu stažení. Nyní americký gigant poskytuje uživatelům svých aplikací další praktickou funkci.

End-to-end šifrování pod Androidem

googlemessages1

Google neustále přidává svému konkurentovi pro WhatsApp nové funkce.

Podle informací serveru 9to5google by měl zdrojový kód pro nejnovější verzi Google Messages obsahovat pasáže týkající se šifrování end-to-end. To by později mělo umožnit uživatelům Androidu nastavit, zda budou mít k obsahu zpráv přístup i další služby či nikoliv.

Na rozdíl od konkurenta WhatsApp bude šifrování chatu zaručeno pouze v případě, pokud bude stabilní připojení k internetu. Pokud zprávu nebude možné odeslat zašifrovanou, nabídne Messages uživateli poslat SMS nebo MMS. V návaznosti na podmínky smlouvy to může ale znamenat další náklady.

Zda a kdy budou moci tuto novou funkci uživatelé využívat zatím není jasné. Google v tuto chvíli stále na integraci end-to-end šifrování pracuje. Po úspěšné fázi beta testování by se nová funkce mohla objevit ve finální verzi 6.2.

Google Messages: další funkce v beta verzi

googlemessages1

Zde již lze vidět, které emodži se v budoucnu budou dát použít k odpovědi na zprávy.

Jak už zjistili někteří uživatelé beta verze, emodži se nyní dají použít k přímé odpovědi na zprávy, aniž by bylo nutné je dávat do samostatné odpovědi.

Chcete-li tuto funkci použít, stačí držet prst na příslušné zprávě déle a otevře se nabídka s různými volbami emodži. Kromě palce nahoru lze použít i gesto s opačným významem, případně smějící se smajlík. Pokud nyní zvolíte vhodnou reakci, zobrazí se pod zprávou malá ikona.

Aplikace jako Twitter a iMessage už takové funkce mají. Konkurent WhatsApp je v závěsu a teprve je musí integrovat.

Stáhněte si: Google Messages

googlemessages-logo

Google Messages- aplikace pro Android 5.9.009

CHIP hodnotí Dobrý

„Zprávy“ jsou alternativou společnosti Google k běžným aplikacím SMS a přicházejí s velkým množstvím dalších funkcí.

Stáhněte si

 

Výhody
dobrá alternativa iMessages pro Android
mnohem více možností než SMS

Jak se dá nová funkce použít už nyní

Zdá se, že Google novou funkci zpřístupňuje uživatelům prostřednictvím beta verze. Tato funkce je však v současnosti k dispozici pouze v chatech RCS. SMS a webová verze budou pravděpodobně následovat brzy, podobně jako finální uvolnění pro všechny uživatele aplikace Google Messages.

Abyste mohli novou funkci využívat, musíte si nainstalovat beta verzi aplikace messages prostřednictvím APKMirror nebo se zaregistrovat do beta programu v obchodě Google Play.

mohlo by vás také zajímat: dokumenty google se konečně také dají používat na desktopu


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení