Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Podvodná aplikace Můj T-Mobile: operátor varuje před e-mailovými útoky

Jakub Fišer 03.01.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Ani zkraje nového roku není radno podceňovat kybernetickou bezpečnost. Hned v prvním týdnu roku 2024 varuje operátor T-Mobile, že se mezi českými uživateli objevily podvodné e-maily, které odkazují na podvodnou aplikaci samoobsluhy Můj T-Mobile. Důvěřivce pak okradou, jak bývá zvykem.

Kapitoly článku

T-Mobile: Pozor, podvodný útok

Operátor na sociálních sítích varuje své klienty před novou phishingovou kampaní, která může nepozorné uživatele stát přihlašovací údaje a také peníze, rozhodnou-li se vyplnit podvodníkům také číslo své platební karty.

„Chtěli bychom vás upozornit na aktuální phisingový útok, kterým se útočníci snaží vylákat vaše přihlašovací údaje do aplikace Můj T-Mobile a následně platební údaje, číslo platební karty, účtu či další citlivá data,“ uvádí T-Mobile na sítích.

T-Mobile nepřipojuje k varování žádnou ukázku, uvádí ale, že útok poznáte podle falešné e-mailové adresy odesílatele a zprávy týkající se vrácení přeplatku za služby operátora. Právě touto formou, tedy výzvou k vyplacení přeplatku, chtějí šmejdi nalákat běžné důvěřivce do jejich pasti.

Zdroj: @TMobile_CZE / X

Jak poznat podvod?

Nicnetušící zákazník operátora totiž vidí šanci získat přeplatek, nedívá se na detaily a do falešné e-mailové stránky vyplní svou platební kartu. V tu ránu o tyto údaje přijde a než stihne kartu zablokovat, podvodníci s ní mohou provádět platby.

Důležité je si přitom hlavně uvědomit, že operátor (ani jiný subjekt) nikdy neprovádí vrácení přeplatku na platební kartu. Buď se nadbytečná částka vrací na účet, anebo v rámci vyúčtování či faktury se převádí do dalšího období. V případě operátora se vám o přeplatek zkrátka poníží budou částka z faktury.

Pokud takový podvodný e-mail obdržíte, T-Mobile radí, abyste jej okamžitě zaslali na e-mailovou adresu [email protected], kde se podvodu budou věnovat bezpečnostní experti operátora.

Zdroj: T-Mobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud