Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Podvodné e-maily lapají důvěřivce

redakce 02.07.2012

Španělský fotbalový tým včera obhájil titul Mistrů Evropy, UEFA Euro 2012 však kromě sportovních fanoušků zaujalo také světové spammery.

Tým Symantec Security Response zaznamenal řadu podvodných e-mailů, které obsahovaly PDF soubor UEFA.pdf. Typická podvodná zpráva přitom příjemci sdělovala, že vyhrál v loterii organizace UEFA k Euro 2012. Ve zbylé části zprávy spammeři příjemci detailně vysvětlovali, jak se dostali k jeho e-mailové adrese a jak se mu mezi enormním množstvím účastníků podařilo zvítězit.

 

 

Příjemci jsou vyzváni k zaslání vítězného identifikačního čísla, které získají vyplněním on-line formuláře na falešné stránce UEFA Euro 2012. Ve formuláři musí vyplnit osobní detaily, jako jsou jméno, adresa, věk, povolání a telefonní číslo. Zpráva obsahuje pasáž, ve které je uvedeno, že e-mailové adresy jsou získány od renomovaných společností, které reprezentují značky z jejich oboru (jména společnosti jsou úmyslně rozmazaná).

Při sdílení svých osobních údajů proto buďte maximálně obezřetní. V nejbližším horizontu lze přitom očekávat, že si útočníci vezmou na paškál také další z vrcholných sportovní akcí, a totiž s napětím očekávané Olympijské hry v Londýně 2012, které startují již 26. července.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme