Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Policie stále řeší hokejové MS: dopadla muže, který na internetu podváděl s falešnými vstupenkami

Jakub Fišer 15.06.2024
Zdroj: se svolením Policie České republiky

Mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo v květnu v Praze a Ostravě, už je zdárně za námi; čeští hokejisté na něm získali zlaté medaile. Bohužel průběh šampionátu nepěkně přikořenili podvodníci, kteří se snažili obohatit na zájemcích o vstupenky. Celá řada z nich se stejných podvodů dopouštěla při prodeji falešných lístků na fotbalové EURO. Policie teď jednoho takového dopadla.

Kapitoly článku

Podvod s lístky na hokej

Jak informovalo na svých stránkách krajské ředitelství policie kraje Vysočina, podařilo se jim dopadnout 34letého muže, kterému se podařilo podvody s neexistujícími vstupenkami na fotbal a hokej obrat své oběti o víc jak 2,2 milionu korun.

„Muž ve velkém falšoval a prodával vstupenky na sportovní utkání. Již ve fázi prověřování případu měli kriminalisté důvodné podezření, že muž nabízel k prodeji nejen vstupenky na hokejové mistrovství světa, ale také vstupenky na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024, které se hraje v Německu. Vstupenky ale nikdy neměl k dispozici,“ tvrdí policie.

Proces podvodu byl údajně vždy velmi podobný, ne-li stejný. Policie přímo neuvádí, kde muž své oběti oslovoval, nejspíš však šlo o facebookové skupiny a inzertní portály. Zde nabízel na prodej vstupenky na zmíněné sportovní události. Důvěřiví lidé, kteří mu poslali peníze rovnou, se vstupenek nedočkali.

Mohlo by vás zajímat

Šmejd obral lidi o 2,2 milionu korun

Pelhřimovská policie do dnešních dní zdokumentovala na 30 případů poškozených, kterým podvodník způsobil škodu v celkové výši nejméně 2 280 000 korun. Jedním z poškozených měl být muž, který (nejspíš za účelem dalšího prodeje) odkoupil od podvodníka větší množství vstupenek za celkem 490 tisíc korun. V tomto případě podvodník vstupenky odeslal, nicméně šlo o fejky, které se tak mohly dostat k dalším podvedeným lidem.

„Pokud  budou mít lidé jakékoliv podezření, že si zakoupili padělky vstupenek na fotbalové EURO, mohou se s oznámením obrátit na kteroukoliv služebnu Policie ČR. Doporučujeme, aby s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu. Policistům i sobě tak výrazně usnadní zadokumentování případného protiprávního jednání, které je v této věci vedeno,“ vysvětluje policie.

Zdroj: Policie ČR


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme