Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Powerline ZyXEL PLA-401 v4

redakce 13.06.2011

ZyXEL Communications představuje nejnovější verzi powerline adaptéru, který je určen pro vytvoření domácí sítě za pomocí elektrického vedení. PLA-401 v4 se díky svým schopnostem a funkcím hodí i pro tak náročné aplikace jakým je například HD streaming.

Princip powerline je jednoduchý: elektrické kabely poslouží jako datový nosič. Nová verze powerline PLA-401 v4 patří k nejrychlejším zařízením tohoto druhu. Na fyzické vrstvě má propustnost až 200 Mb/s. Praktická rychlost, kterou dosahuje uživatel, se pak pohybuje kolem 80 Mb/s, což je plně srovnatelné s hodnotami běžného ethernetu či nejmodernější WiFi standardu 802.11n.

QoS pro HD streaming

Je jedno, jestli při přenosu přes elektrickou síť budete přenášet VoIP hovor, e-maily nebo video ve vysokém rozlišení. Díky nasazení QoS je možné v jednom okamžiku přenášet i více časově a datově citlivých služeb. PLA-401 v4 je připraven na triple-play, proto nedojde k žádnému výpadku.

Jednoduše a bezpečně

Obsluha už ani nemůže být jednodušší. Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky, připojit k nim ethernetové kabely a síť je hotová. Stisknutím tlačítka ENCRYPT navíc dojde k zašifrování přenosu pomocí 128 bitového klíče, takže komunikace mezi powerliny je šifrovaná.

Energeticky úsporný

Powerline zařízení běží 24 hodin denně po celý rok. Je proto důležité, aby měl nízkou spotřebu energie. Nový PLA-401 v4 je vybaven unikátní funkcí hibernace. Pokud powerline zjistí, že k němu připojený ethernetový kabel je odpojen, přejde do standby módu, čímž ušetří až 70 % elektrické energie.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud