Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Pozor na podvodné reklamy na investování: místo zaručeného „pasivního přijmu“ zaručeně přijdete o peníze

Pavel Trousil 04.12.2023
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Na internetu se objevují podvodné zprávy o tom, že každý občan České republiky má možnost získat tzv. pasivní příjem. Odkazy vedou na falešné zpravodajské servery a web televize a slibují snadný výdělek od 10 000 € z vysokých dividend od Skupiny ČEZ. ČEZ se od těchto podvodů distancuje.

Různých podvodů na internetu přibývá. Podvodné zprávy například lákají do na první pohled výhodné investice. Podle nich se nyní každý občan České republiky může stát spolumajitelem společnosti a vydělávat s ní slušné peníze a získávat vysoké dividendy od Skupiny ČEZ. 

ČT
Příklad podvodné webové stránky, která láká na investice.
Zdroj: Screenshot podvodné webové stránky

Odkaz ve zprávách vede na falešné stránky České televize, nebo Aktuálně a zneužívá identity společnosti ČEZ. Falešný web například slibuje, že „pokud například investujete 5999 Kč, pak potenciální příjem měsíčně bude již 160 000 Kč. Zisk je zaručen každému, kdo se stane účastníkem projektu.

Podvod
Podvodníci napodobují stránky zpravodajských webů a České televize.
Zdroj: Screenshot podvodné webové stránky

Jde samozřejmě o podvod. Pokud se rozhodnete „investovat“ o své peníze a osobní údaje přijdete. Podvodníci slibují, že „Skupina ČEZ vyčlenila na podporu svého nového projektu 129,3 milionu eur. A znovu otevírá investiční místa!“. Samozřejmě máte jednat pod tlakem, protože „zbývá pouze 13 míst“. 

Mohlo by vás zajímat

Není to poprvé, kdy se podvodné reklamy a lživé nabídky na investování zaštitují firmou ČEZ. Na na svých stránkách na podvodné reklamy upozorňuje a varuje.  Podvodníci skrytí za anonymitou internetu vyzývají například i ke zdánlivě velmi výhodné příležitosti obchodování s kryptoměnami a akciemi.

Na podvodné reklamy a výzvy k registraci nereagujte. V žádném případě nezadávejte své osobní ani platební údaje. Pozor na podvodné e-maily - neotevírejte neznámé odkazy na cizí servery.

Zdroj: ČEZ
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud