Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Prohlížeč Chrome chystá novinky: připravované režimy prodlouží životnost akumulátoru a uvolní paměť

Jiří Palyza 14.12.2022

Nové režimy spořičů paměti a energie v Chrome prodlouží výdrž akumulátoru, pokud je jeho kapacita už na nízké úrovni a uvolní paměť, zabranou kartami.

Kapitoly článku

Google představil dvě nové funkce pro Chrome. Ve svém příspěvku na blogu informuje, že do budoucna chystá režimy, které se spokojí s menšími energetickými a paměťovými nároky.

V režimu "Memory saver", šetřiče paměti, dojde k deaktivaci otevřených karet v prohlížeči, které se ale momentálně nepoužívají. Znamená to, že nebudou vyžadovat žádný výpočetní výkon a ostatní aplikace poběží plynuleji. V případě potřeby se stránky na neaktivních kartách opět načtou.

Aktualizace prohlížeče Google Chrome: můžeme se těšit na efektivnější využívání paměti a energie

Režim "Energy saver" je určen především k prodloužení běhu na akumulátor u přenosného zařízení. Jakmile úroveň jeho nabití klesne pod 20 %, Chrome omezí činnosti na pozadí a energeticky náročné vizuální efekty. Cílem je hospodárněji využít zbývající kapacitu, která je ještě k dispozici.

Obě novinky budou rozšířeny celosvětově v nadcházejících týdnech. K dispozici budou pro verze Chromu na platformách Windows, macOS a Chrome OS. V případě potřeby uživatelé mohou obě funkce deaktivovat nebo určit výjimky pro konkrétní webové stránky a vynutit si tak jejich neomezenou funkcionalitu navzdory spotřebě.

Zdroj: Blog.googleThe Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud