Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Prohlížeč zahlcený reklamami: rychlé pročištění nabízí bezplatný program se snadným ovládáním

Jiří Palyza 04.10.2022

Ať už jde o panely nástrojů nebo změnu homepage prohlížeče, adware je jednou z nejotravnějších věcí na internetu. Špičkový nástroj, který váš browser zbaví obtěžujícího smetí, udělal důležitý krok.

Kapitoly článku

Na internetu číhá na uživatele spousta nebezpečí. Nemusí hned jít o velkou katastrofu, jakou je řádění ransomwaru. Nicméně i obyčejný adware dokáže zkazit dojem z brouzdání po internetu, pokud je prohlížeč náhle zahlcen reklamami.

Často se to stane rychleji, než by člověk čekal. Stačí chvilka nepozornosti, a do prohlížeče se instaluje nežádoucí panel nástrojů, nebo si můžete všimnout přesměrování na jinou výchozí stránku. A díky úskočným trikům adwaru je jeho odstranění nejen časově náročné, ale také vyčerpávající. Pokud nechcete mít problémy s čištěním ani u odolnějších exemplářů, dobrou volbou je použít AdwCleaner.

V aktuální verzi 8.4.0 software umí také vyčistit standardní prohlížeč Edge systému Windows. Nástroj není potřeba instalovat, jde o přenosný program, který stačí pouze spustit. Další novinkou je, že samotný software a jeho podsložky lze nyní snadněji odstranit.

AdwCleaner 8: jaké nové funkce obsahuje

adwcleaner1

AdwCleaner: praktický nástroj pro odstranění nežádoucího adwaru z počítače. | Zdroj: Malwarebytes/AdwCleaner

Po celkové revizi nabízí program od verze 8 několik nových funkcí. Staré systémy Windows XP a Vista už nejsou podporovány. Postup u prohlížečů je opět konzistentní: poté, co nejnovější verze nějakou dobu podporovala pouze Chrome, je nyní opět přidána i podpora Firefoxu.

Po úspěšné instalaci programu můžete spustit detekci výskytu škodlivého softwaru kliknutím na "Scan now". Pro ukončení prohledání systému si můžete v zobrazeném protokolu prohlédnout míru znečištění vašeho počítače. Pokud je analýza vašeho systému pozitivní, kliknutím myší lze nepříjemné parazity přesunout do karantény. Pokud je doporučen, provede se restart. Pak by měl být počítač starých problémů zbaven.

Zdroj: Malwarebytes


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud