Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Promítejte na chytré projekční plochy

redakce 31.03.2017

Pokud navrhujete interiér obývacího pokoje nebo reprezentační jednací místnosti, musíte jejich dispozice podřídit umístění velkoformátové televize nebo projekční plochy. Mnohdy ale úroveň prezentace stojí za houby. Stačí, aby si na plátno posvítilo sluníčko…

Firma Screen Innovations ale poněkud mění pravidla hry – nabízí materiály, jejichž povrch dokáže absorbovat ambientní světlo z místnosti, aniž by výrazně tlumil odraz světla z projektoru. Výsledkem je vyšší kontrast obrazu, takže lze projekci uskutečnit prakticky kdekoliv.

Black Diamond Zero Edge

Black Diamond Zero Edge

Black Diamond Zero Edge je celosvětově první a zatím jediná technologie, která dokáže eliminovat odrazy okolního světla z více směrů najednou a zvýšit kontrast obrazu až o 900 % (komentář redakce Chipu: ano, skztečně čtete dobře). To vše spolu s decentním designem znamená, že projekční plocha bude skvěle ladit s libovolným interiérem, přičemž přinese skvělý obraz a nevšední zážitek i ze sledování filmů bez ohledu na to, zda je místnost tmavá nebo více prosvětlená. Nový štíhlý design rámu s integrovanou drážkou umožňuje použití volitelného LED nasvícení stěny za plochou pro umocnění efektu ze sledovaného obrazu nebo pro dokonalejší sladění s interiérem.

Plátno Slate Motorized

Plátno Slate Motorized

Projekční plochy a plátna Black Diamond jsou všeobecně považovány za nejlepší řešení potlačením okolního světla. SI ale nabízí i levnější variantu, se kterou nemusíte příliš slevovat ze svých nároků. Povrch Slate poskytuje potlačení odrazu ambientního světla o 65 %, což je ve srovnání s 10% u klasických šedých a bílých pláten zatraceně velký rozdíl! Plátna Slate jsou v nabídce i ve verzi Motorized, takže se mohou efektně vznášet v prostoru. A v době, kdy je nepoužíváte, se svinou do téměř neviditelného pouzdra a nijak nenarušují vzhled interiéru.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud