Přejít k hlavnímu obsahu

Průvodce zabezpečením 2023: Víc než jen ochrana před viry

Pavel Trousil 17.03.2023

Uživatelé Windows se bez antiviru neobejdou. Integrovaný program Defender sice odvádí svou práci dobře, mnozí konkurenti jsou ale lepší. Víme kteří.

Chip 04/2023: Stoprocentní bezpečnost neexistuje. To není jen staré rčení o bezpečnosti IT, ale také závěr výsledku našeho velkého testu antivirových skenerů pro rok 2023. Panika však není na místě, protože žádný z 15 testovaných antivirových balíků pro Windows neselhal.

Ani dva vítězové testu, Avast a AVG, však neprošli testem úplně bez chyb. Jako uživatelé podporovaných verzí systému Windows jste, pokud jde o antivirovou ochranu, v komfortní situaci. Microsoft vás v podstatě zbavuje rozhodování, zda je antivirový skener nezbytně nutný, či nikoli, a zahrnul program MS Defender do systémů Windows 10 a 11. Ačkoli se Defender v testu umístil až na 11. místě z 15, jeho celkové skóre 2,4 stačí právě tak na hodnocení „dobrý“. Je prostě dobrý.

Ale antivir jako bezpečnostní opatření nestačí. Kromě testu antivirových programů proto pro vás máme i několik tipů, jak zvýšit svoji bezpečnost. Vše najdete v Chipu 4/2023.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud