Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První česká otevřená multibankovní aplikace vznikla v bance CREDITAS

redakce 19.07.2018

Odstartoval pilotní provoz první multibankovní platformy na českém trhu. Aplikace Richee přináší „all-in-one banking“, kdy klient své účty v různých bankách vidí a ovládá z jednoho místa.

Kapitoly článku

Richee je v tuzemsku první a jedinou aplikací tohoto typu, která splňuje podmínky směrnice PSD2. Kromě přehledů o financích aplikace generuje také statistiky příjmů a výdajů. V ostré verzi pak umožní zadávat platby z jakéhokoliv napojeného účtu. Pilotní provoz aplikace poběží do září. O nové funkce rozšířená aplikace bude všem k dispozici nejpozději od října. Přihlásit se do testu je možné na stránce www.richee.cz.

Aplikace Richee není jen další mobilní bankovnictví v řadě. Jde o aplikaci, kterou mohou lidé používat, aniž by měli u Banky CREDITAS svůj účet nebo jiný produkt. Otevřenost patří k jedněm z hlavních atributů a výhod aplikace Richee stejně jako komfort správy mnoha účtů na jednom místě. Důraz se klade na bezpečnost. Přístup k účtům je umožněn napojením přes API rozhraní dané banky a autorizovaným přihlášením, nikoli tzv. scrappingem, tedy strojovým čtením dat z klientova účtu po poskytnutí přihlašovacích údajů cizí aplikaci. To byla doposud jediná dostupná cesta přístupu k účtům u podobných konkurenčních aplikací.

Beta testování aplikace je otevřeno zájemcům

Zájem lidí během pilotního provozu banka eviduje sběrem základních kontaktních údajů na stránce www.richee.cz. Vybraným zájemcům o pilotní provoz aplikace pak pošle pozvánku a instrukce k připojení se do beta testu. V testovacím stavu umí aplikace připojit účty ze čtyř bank (CREDITAS, Equa, Fio, Air Bank a další bude postupně přidávat).

richee-transakce-vse-screen

Aplikace nabízí přehled o celkovém zůstatku i zůstatcích na jednotlivých účtech, umožňuje kategorizaci transakcí a automaticky generuje statistiky příjmů a výdajů. Automatické zařazení jednotlivých transakcí do kategorií poskytne podzimní verze. Richee nabízí i vytvoření virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích nebo o účtech, které ještě napojit nejdou.

Podzimní release přinese další funkce I v době, kdy běží test aplikace, banka CREDITAS pracuje na dalších funkcích, které budou dostupné od října již všem uživatelům ve storech. Klíčová funkce, která v podzimní verzi přibyde je možnost zadávat a autorizovat platby, a to z kteréhokoli z připojených účtů, v nabídce se postupně objeví také Richee účet a karta. Dalšími výhodami aplikace Richee budou různé typy notifikací, možnost nastavení platebních šablon, či párování nebo přidání příloh k transakcím, jako jsou účtenky či faktury. Klienti jistě ocení i možnost vytvářet a spravovat osobní či rodinné rozpočty, přičemž Richee ohlídá, na kolik se plány potkávají s realitou. Agregace dat tak bude dávat klientovi další přidanou hodnotu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud