Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První informace o konzoli PlayStation 6? Sony poodhalila technické detaily

Jiří Palyza 12.05.2022

Ve dvou inzerátech na obsazení pracovních pozic u Sony se objevily podrobnosti o chystané konzoli PlayStation. Mohlo by jít o verzi 6, která ale s největší pravděpodobností přijde až za několik let.

Podrobnosti o chystané nové generaci konzole PlayStation 6 se objevily ve dvou pracovních nabídkách pro Sony. Potenciální šestá generace bude pravděpodobně vybavena speciálním procesorem AMD s funkcemi RDNA. Kromě informací o možných SoC pracovní dokumenty naznačují také harmonogram vydání.

Ačkoliv někteří jistě namítnou, že na spekulace o PlayStation 6, nebo snad PlayStation 5 Pro, či PlayStation 5 Slim, je ještě příliš brzy, faktem je, že Sony je už s největší pravděpodobností uprostřed fáze výzkumu a vývoje nové generace herní konzole.

Dvě samostatné verze náborové inzerce jistě naznačují, že interní vývoj pilně probíhá, a že Sony za tímto účelem hledá další zaměstnance.

Už se v inzerátech Sony hovoří o systému PlayStation 6?

dualsense

Z popisu pracovních pozic u Sony, pro které hledá vhodné kandidáty, jsou cítit náznaky pokročilých příprav vývoje nové generace oblíbené herní konzole. | Zdroj: Jack Lucas Smith/Unsplash

Jeden z inzerátů byl na pozici, jejímž úkolem bylo "podílet se na identifikaci a vývoji technologického portfolia budoucích platforem PlayStation." Kromě toho bylo v inzerátu, který byl mezitím z nástěnky pracovních nabídek odstraněn, uvedeno: "Jako člen týmu Future Technology Group budete pracovat s malými, cílenými projektovými týmy, které zkoumají a vytvářejí prototypy inovativních technologií a hledají způsoby, jak je aplikovat v rámci naší platformy a služeb."

Vzhledem ke skutečnosti, že PlayStation 5 je neustále nedostatkové zboží, mnozí pochopitelně popírají, že by Sony už pracovala na PS6. Nicméně pokud bychom se podívali do nepříliš vzdálené historie, práce na PS4 začaly v roce 2008, tedy pět let před jejím vydáním, zatímco vývoj systému PS5 zřejmě začal v roce 2013, tedy sedm let před jeho vydáním.

Jako možný termín uvedení konzole PS6 se zdá být rok 2027

Vzhledem k obrovským technickým skokům mezi jednotlivými generacemi konzolí, rostoucí konkurencí, rychlému tempu technického vývoje a mnoha dalším faktorům lze předpokládat, že vývoj PS6 může trvat i sedm let.

Pokud Sony zahájila práce na PS6 téměř ihned po uvedení PS5 na trh, tedy v listopadu 2020, mohli bychom uvedení PS6 očekávat v roce 2027. I když je více pravděpodobné, že se dříve objeví PS5 Pro nebo PS5 Slim.

Druhá pracovní nabídka hledá kandidáta na obsazení pozice "System-on-Chip Verification Engineer" pro společnost AMD, který bude součástí týmu, pracujícího na "projektu vývoje čipů nové generace". Vzhledem k tomu, že v oznámení o pozici jsou zmíněny PlayStation, Xbox a RDNA, existuje podezření, že by se mohlo jednat o pozici pro další vývoj SoC od AMD pro budoucí konzole Sony a Microsoftu.

Zdroj: Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud