Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První kniha podle mobilní hry

Pavel Trousil 25.11.2019

Na námět počítačové hry se už natočila celá řada filmů. Nyní u nás poprvé vychází knížka, která vznikla podle úspěšné české mobilní hry Polepšovna pro čarodějky, kterou si stáhlo 1,5 milionu lidí po celém světě.

Úvodní slova příběhu knihy se zrodila už před pěti lety, kdy začal vznikat scénář k první ze série her o čarodějce Alici. Hlavní hrdinka dlouho neměla o svých čarodějných schopnostech ani to nejmenší tušení – a když se o nich dozvěděla, bylo už pozdě. Za trest ji totiž zavřeli do polepšovny pro čarodějky. A hráči jejích her – které vyšly pro mobilní telefony a později i pro počítače – jí pomáhají z polepšovny utéci a později i bezpečně projít zákoutími světa magie.

polepsovna-pro-carodejky-hry-nahled

Zprvu vznikla mobilní hra Alice a polepšovna pro čarodějky pro Android, později i pro iOS (Apple) a Windows. Posléze vznikla i dvě její pokračování, a to Alice a dračí magie a Alice a magické ostrovy. Kniha Polepšovna pro čarodějky vychází z prvních dvou her, jejich příběh ale výrazně rozvíjí. Čtenáři se v ní setkají jak s hrdiny z her, například s párem čarodějů Albertem a Gildou nebo s alchymistou Reginaldem, tak třeba se zástupci dříve mocného rodu čarodějů z bažin. Kniha o rozsahu 240 stran vychází na konci listopadu 2019. Její doporučená koncová cena činí 269 Kč. Informace o knížce a stručně i o hrách lze nalézt na webu ProCarodejky.cz.

 polepsovna-pro-carodejky-obalka-nahled

Fakta:

  • Autorem knihy je Petr Mandík, který je rovněž autorem scénářů her a sci-fi Příště se zmrazit nenechám (Triton, 2007)
  • Autorkou obálky je Jana Buštíková, která nyní většinu času věnuje svému tatérskému salónu Medusa art tattoo ve Frýdku Místku. I když má spoustu práce, podle svých slov se nikdy nebrání novým zajímavým projektům.
  • Hry o čarodějce Alici vyšly pro mobilní telefony (Android, iPhone), tablety a PC (Windows), aktuálně jsou k dispozici v příslušných obchodech (Google Play, Apple iTunes, Microsoft Store). Jen první díl hry si stáhlo více než 1,5 milionu lidí z celého světa.
  • Dosud vyšly tři hry: Alice a polepšovna pro čarodějky, Alice a dračí magie a Alice a magické ostrovy
  • Knihu Polepšovna pro čarodějky vydává nakladatelství LIREGO; kniha pokrývá děj prvních dvou her, ten je zde však výrazně rozšířený a obohacený o řadu nových dobrodružství čarodějky Alice

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme