Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První monitor Philips s vysouvací webkamerou

Pavel Trousil 10.08.2016

Philips 272B7QPTKEB je první model nové řady byznys monitorů s panelem téměř bez rámečku ze tří stran. Jde také o první monitor s vysouvací webkamerou, která se v případě potřeby vysune nebo schová. 

Společnost MMD si je vědoma stále větší odhodlanosti hackerů i potenciálního rizika sledování přes webové kamery, a proto přichází s prvním monitorem Philips s webkamerou, která se skrývá v rámečku obrazovky a v případě potřeby se vysune. Nový 27palcový model 272B7QPTKEB nabízí obraz s Quad HD rozlišením (2560 x 1440 bodů), široké pozorovací úhly díky IPS panelu, rychlé USB 3.0 pro svižnější přenos dat a technologii PowerSensor. Další monitory s vysouvací webkamerou budou následovat v průběhu tohoto roku, například s úhlopříčkou 24 palců nebo s UHD rozlišením.

philips-272b7qptkeb-b-high-nahled

Monitor 272B7QPTKEB rovněž podporuje funkci „Daisy Chaining”: ta umožňuje propojit dohromady několik zařízení za použití jediného připojení mezi každými dvěma z nich.  Toto uspořádání kabelů s jedním DisplayPortem mezi sadou monitorů zajistí i přehlednější nastavení systému. Rámečky kolem displeje jsou minimální.

Energetická spotřeba je díky senzorům nízká. Technologie PowerSensor je schopná poznat, jestli někdo sedí před monitorem, a automaticky sníží jas obrazovky, pokud se uživatel vzdálí. Samotná tato funkce může snížit výdaje za elektřinu až o 80 procent a zároveň prodloužit životnost monitoru. Nový monitor Philips 272B7QPTKEB bude k dispozici od srpna za cenu 18 999 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud