Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rolovací televizor

Pavel Trousil 09.01.2019

Návštěvníci výstavy CES si mohli prohlédnout první OLED televizor s ohebnou obrazovkou. Pokud se na televizi nedíváte, můžete ji srolovat, případně vysunout jen částečně.

Společnost LG Electronics na CES 2019 uvedla světově první ohebný televizor. Jmenuje se LG SIGNATURE OLED TV R (model 65R9) má výsuvnou 4K obrazovku ve variabilním designu. Pokud se na televizor nedíváte, můžete ho srolovat a na stěně vám tak nezůstane černý obdélník.

Variabilní televizor nabízí tři různé možnosti sledování – tzv. Full View, Line View a Zero View. V režimu Full View divák sleduje celou vysunutou obrazovku s výborným kontrastem a barvami. Uživatelé mohou používat svůj hlas k instruování služby Amazon Alexa, nového doplňku k letošní řadě televizorů LG. Novinkou je také podpora pro Apple AirPlay 2 a HomeKit. V tzv. Line View režimu je obrazovka televizoru částečně vysunutá, což dovoluje správu specifických úkolů, které nevyžadují celou televizní obrazovku. Můžete se tak například podívat na hodinky, na počasí, prohlédnou si rodinné fotky sdílené z chytrého telefonu, nebo využít mód Mood k vytvoření atmosféry.

lg-oled-tv-r-line-01-nahled

V Zero View je celá obrazovka skryta pohledu a uschována v základně. Dokonce i v Zero View si ale mohou uživatelé vychutnat hudbu nebo jiný zvukový obsah linoucí se ze 4.2kanálového stowattového audio systému s podporou Dolby Atmos.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud