Přejít k hlavnímu obsahu

Rychlá Wi-Fi v obřím domě

redakce 11.11.2022

Pro velké domy nebo rozlehlé byty už samotný Wi-Fi router nestačí. Představíme vám kompletní systémy pro pokrytí rozlehlé plochy

Chip 12/2022:  Pokud jde o pokrytí velmi velkého bytu, nebo dokonce celé budovy Wi-Fi sítí, jsou běžná řešení často na hranici svých možností. A samotný Wi-Fi router na tento úkol určitě nestačí. Jeho síť byste museli rozšířit pomocí opakovačů nebo dalších přístupových bodů. Jako praktické se pro rozšíření sítě mohou ukázat také Powerline adaptéry nebo připojení pomocí LAN kabelu. Existuje ale ještě jedna možnost – Wi-Fi mesh systémy.

Tyto kompletní systémy se od počátku skládají z několika zařízení, obvykle z routeru a několika dalších satelitů. Je ale také možné kombinovat několik routerů, přičemž jeden z nich vytváří připojení k internetu a ostatní pracují jako satelity mesh sítě. Všechna zařízení musejí být v domě umístěna tak, aby všude zajišťovala dobré bezdrátové pokrytí. V závislosti na prostoru lze tyto systémy podle potřeby rozšířit o další satelity. Zajímavostí je, že routery a satelity společně vytvářejí síť typu mesh, takže všichni klienti mohou využívat komfortu jednotné bezdrátové sítě. Taková síť mesh se výrazně liší od bezdrátové sítě, která je jednoduše rozšířena o opakovač nebo přístupový bod. Proto stojí za to podívat se blíže, jak vlastně funguje.

Přehled nejlepších Wi-Fi mesh systémů pro velké domy najdete v Chipu 12/22. V prodeji je od 16. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud