Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy S23: vyplatí se vůbec na nový špičkový model čekat?

Jiří Palyza 16.08.2022

Galaxy S23 bude novou generací nejvyšších modelů smartphonů jihokorejského výrobce. Jeho uvedení se očekává na podzim tohoto roku. Otázka ale zní: vyplatí se vůbec na S23 počkat, nebo je lepší sáhnout po výkonné verzi, která je na trhu nyní?

Než bude Samsung S23 na trhu skutečně k dispozici, uplyne ještě několik měsíců. Zaručené informace a úniky se už ale rozběhly na plné obrátky. Nejzajímavější z nich naznačuje, že u modelu S23 Samsung opouští svůj vlastní procesor Exynos a místo něj volí čipovou sadu Snapdragon od Qualcommu. To by mělo potěšit především evropské fanoušky jihokorejské značky, kteří jsou k Exynosu spíš kritičtí.

U modelu Galaxy S23 chce Samsung také vylepšit současný nepříliš uspokojivý fotoaparát u S22. Měl by být nasazen snímač s 200Mpx rozlišením. Jaký model to ale nakonec bude, zatím není upřesněno. Fanouškům focení to jistě nezní vůbec špatně, ale z hlediska kvality focení prozatím drží trumf S21.

Vyplatí se tedy čekat na S23?

s21

Pokud nejste natolik vyhraněnými fanoušky Galaxy, že prostě vždy musíte mít ten nejnovější model, je S21 FE 5G skvělou volbou. A jistě za mnohem výhodnější cenu, než na kolik vás přijde očekávaná novinka. | Zdroj: Anh Nhat/Unsplash

Zda bude připravovaný Galaxy S23 velkou věcí a opravdovou novinkou, to se teprve uvidí. Téměř jisté ale v tuto chvíli je, že Samsung ho nebude nabízet za nijak výhodnou cenu. Kromě toho se další vývoj poměrně dost zpomalil. Zatímco před několika lety jsme mohli s každou novou generací zaznamenat skutečný výkonový i kvalitativní posun, a to i v oblasti fotoaparátu, současná vylepšení často bývají tak malá, že si jich při každodenním používání smartphonu skoro nevšimnete. Pokud je stávající model stále výrobcem podporován z hlediska bezpečnostních aktualizací, nebývá problém přeskočit jednu, klidně i dvě generace.

Pokud hledáte dobrý smartphone se skvělo kvalitou focení, dobrou výdrží na akumulátor a rychlým procesorem Qualcomm, určitě neuděláte chybu, pokud sáhnete po Samsungu Galaxy S21 FE 5G. Získáte špičkové zařízení, které vás velmi pravděpodobně přijde na polovinu ceny, kterou byste zaplatili za S23 při jeho uvedení na trh.

Zdroj: Chip.cz/"Samsung chce předejít zklamání uživatelů...""Samsung překvapil novou 'fun' edicí svého hlavního modelu"


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud