Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Série Call of Duty vstupuje do nové epochy: legendární střílečka v novém i na mobilech

Jakub Fišer 16.09.2022

Studio Activision na své velkolepé konferenci oznámilo budoucí vizi série legendárních stříleček Call of Duty. Důraz bude kladen na multiplayer, ale dočkají se také fanoušci bezplatného modelu či mobilní verze, kam konečně přichází pořádný battle royale.

Kapitoly článku

Call of Duty: Modern Warfare II a Warzone 2.0

Pokud zbožňujete původní “válečné” Call of Duty, určitě jste si postupem času zamilovali i díly věnující se moderní konfliktům s podtitulem Modern Warfare. Activision chce postavit kolem přepracovaného dílu Modern Warfare II celou novou éru série Call of Duty a ještě více se zaměřit na multiplayer.

V plánu je důraz na průběžně aktualizovaný multiplayer formou tzv. sezón a taktéž řadu novinek i pro free-to-play battle royale titul Warzone. Ten nabídne od listopadu tohoto roku zcela novou mapu, řadu nového obsahu z hlediska vozidel, vybavení a zbraní a taktéž inovaci technického stavu a grafického kabátku. Modern Warfare II ve své první nové edici dorazí na konci října.

Call of Duty: Warzone Mobile

A nakonec jedna záležitost pro fanoušky mobilního hraní. Activision již delší dobu sliboval mobilní port pro svou veleúspěšnou bezplatnou videohru Call of Duty: Warzone. Čas pro představení nadešel až nyní, na konci léta 2022.

| Zdroj: GameSpot / YouTube kanál

Vývojáři slibují, že hráči dostanou obdobný zážitek jako na PC a konzolích, chybět nebude většina obsahu, možnost dokupovat kosmetické úpravy za reálné peníze (mikrotransakce) a taktéž posmrtný level zvaný Gulag, kde bojujete o návrat do hry s ostatními přeživšími hráči.

Slzu však musí zamáčknout ti, kteří si chtěli mobilní Warzone vyzkoušet co nejdříve. V tuto chvíli je  na programu dne předběžná registrace pro uživatele na Androidu, ostrý start Warzone Mobile je naplánován až na rok 2023 – hra bude kromě Androidu dostupná ještě na iOS a iPadOS.

Zdroj: Activision tisková zpráva


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud