Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Seznam.cz nefunguje: výpadky má hlavní stránka, e-mail, dokonce i mapy

Jakub Fišer 25.06.2024
Zdroj: se svolením Seznam.cz

Nejnavštěvovanější stránka na českém internetu Seznam.cz hlásí ode dnešního dopoledne problémy, nemožnost připojit se k e-mailu, výpadky dokonce vykazuje i platforma News Feed nebo předplatné Seznam Premium. Provozovatel o výpadku ví, oznámil to na sociálních sítích.

Kapitoly článku

Seznam nefunguje nikomu

Pokud jste se dnes od rána pokoušeli připojit k portálu Seznam.cz, nejspíš vás překvapilo velmi dlouhé načítání, nízká stabilita a chyby, které se přímo na hlavní stránce objevovaly. Tedy pokud se vám Seznam vůbec načetl, některým totiž hlásil chybu 502 Bad Gateway a nemožnost spojení se serverem.

Krátce po 10. hodině dopoledne se začaly objevovat první hlášení uživatelů. A to nejprve na sociálních sítích, následně i v diskuzních fórech, na Redditu a podobně. Výpadky zhruba od 11. hodiny eviduje také portál Vypadky24, a to po celém území České republiky.

Mohlo by vás zajímat

Ostré reakce uživatelů

Nespokojení uživatelé si zde nejčastěji stěžují na nefunkční e-mail, mapy, hlavní webovou stránku Seznam.cz, anebo některé velmi bizarní chyby, jako je například špatné datum 17. června a nefunkční výběr zpráv News Feed.

„Nefunguje nic - ani placené produkty pro firmy. Lidé co pracují sami na sebe to teď díky největšímu poskytovateli u nás mají sakra těžké. Nejspíš už mi přišlo několik dosti důležitých mailů a bohužel smůla. Ti, co tady nadávají, tak lidé využívají e-mail od Seznamu, protože Seznam takovou službu nabízí - a tato služba nefunguje ani v placené podobě. Takže vaše argumenty jsou mrtvé,“ uvedl jeden z poškozených uživatelů s přezdívkou Jamie.

Zdroj: @seznam_cz / X

Seznam: Víme o tom, řešíme to

Asi 10 minut před 13. hodinou se na síti X přihlásil přímo Seznam.cz, aby uvedl, že o výpadku ví a jeho tým usilovně pracuje na opravě. V tuto chvíli však k úplné nápravě stále nedošlo.

Později v jedné z reakcí Seznam vysvětluje, že šlo o plánovanou odstávku: „Šlo plánovanou odstávku datových center, které děláme běžně za provozu, ale tentokrát došlo k technickým komplikacím. Během pracovního dne bychom služby záměrně určitě nevypínali.“

Zdroj: Vypadky24, @seznam_cz / X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme