Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Silný mobil pro hráče: Asus překvapil špičkovou technikou

Jiří Palyza 22.06.2021

Spousta výkonu, kvalitní displej a brutální výdrž akumulátoru: Asus dělá u herního smartphonu hodně věcí dobře. Nechá si ale za ně také dobře zaplatit.

Pokud na svém smartphonu rádi a často hrajete hry, které mají své výkonové nároky, související problémy dobře znáte: zařízení se extrémně zahřívá a akumulátor se v mžiku vybije. Pro takové případy dávají smysl smartphony, speciálně určené pro hry. Do této kategorie patří například Asus ROG Phone 5. Při praktickém používání ihned pocítíte výhodu výkonného procesoru v kombinaci s tzv. režimem X-Mode, což je něco jako výkonový doping zařízení.

Hry jako Shadowgun Legends, Fortnite a PUBG Mobile tak lze hrát několik hodin v kuse se snímkovou frekvencí až 140 fps, a to aniž by se zařízení nějak extrémně zahřívalo. Je za tím malý trik: Asus zvládá zvýšení teploty pomocí externího chladiče AeroActive: příslušenství se zapojuje do USB portu na boku a uchytí se k zadní straně herního smartphonu. Při chlazení je tišší, než jeho předchůdci. Čipová sada je navíc před přehřátím chráněna tepelnou trubicí a grafitovou vrstvou.

activecooler

Díky externímu chlazení není výkon, potřebný pro herní zážitek bez cukání, nijak omezován. | Zdroj: Asus

ROG Phone 5 od Asusu ale není jen vhodným partnerem pro hraní her. Disponuje úložištěm s kapacitou 256 GB, displej má kvalitní barevné podání a díky frekvenci 144 Hz plynulé zobrazení. Fotoaparát pořizuje dobré fotografie, ale jen za vhodných světelných podmínek. Při slabém osvětlení jde kvalita viditelně dolů, což bývá problém i mnoha dalších smartphonů. Akumulátor má kapacitu 6000 mAh.

Přestože jde o čtvrtou generaci herního smartphonu Asusu, výrobce nejnovější model označil ROG Phone 5. Na to, že jde o vlajkovou loď výrobce, přeci jen ale dvě věci chybí: postrádá funkci bezdrátového nabíjení a certifikaci IP68. Přesto je ROG Phone 5 velmi dobré zařízení – a to i pro nehráče. Pokud byste se chystali jej pořídit, podle výbavy se připravte na cenu mezi 21 000 a 25 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme