Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skype pro Androida — konečně

redakce 05.10.2010

Skype dnes uvolnil aplikaci pro systém Android. Zatím však nechodí zdaleka na všech droidech — nejlepší vyhlídky máte na HTC s většími displeji.

Skype je tedy nyní nejen pro iPhone, ale i pro androidy, a tak se můžete zbavit Fringu

Skype pro Android byl zatím odladěn pro zařízení HTC Motorola Android OS 2.1 nebo novějším. Kromě toho potřebujete obrazovku alespoň 480×320, jinak okno neuvidíte celé. Například na HTC Wildfire proto nepůjde aplikaci ukončit! Na jiných přístrojích chodit může, ale možná narazíte na potíže. Například na Samsung Galaxy S se prý nejde ani přihlásit, pokud nemáte „Froyo“, tedy Android 2.2. Potíže by měly postupně odstranit příští verze Skype pro Android. Řada prvních uživatelů si stěžuje také na to, že aplikaci nelze umístit na SD kartu a v paměti zabere asi 13 až 16 MB.

Jak Skype získat? Jednoduše navštivte ze svého droida adresu skype.com/m; aplikaci naleznete také na Androidím trhu.

Výhody Skype v mobilu jsou zřejmé: hovory mezi uživateli Skype zdarma, taktéž výměna okamžitých zpráv, a telefonování na jakákoli čísla za sazby Skype, pokud jste si předplatili. Ovšemže musíte platit za přenesená data operátorovi sítě, a k tomu se nejlépe hodí datový tarif paušální. I na skypování z mobilu se navíc uplatňují pravidla spravedlivého užívání (anglicky).

Otázka je, co na to operátoři a zda to neuspíší některé jejich úvahy o tom, že dostupné neomezené datové tarify by měly být opuštěny. Myslíme si, že to by byl krok zpátky, a doufáme, že si operátoři spíše uvědomí, že právě Skype v mobilu přiměje další zákazníky k tomu, aby si neomezená data předplatili. Nečekáme, že mnoho lidí začne najednou skypovat o mnoho více, než dosud telefonují, a tak by přetížení sítě hrozit nemělo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme