Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skype se stává součástí Windows 8.1

redakce 21.08.2013

Za přispění 140 členného týmu českých softwarových odborníků z pražské pobočky Skypu dojde k přímému propojení operačního systému a Skypu. V rámci nejnovější verze Windows 8.1 se poprvé stane Skype jeho integrální součástí. Už tedy nebude nutné Skype stahovat zvlášť, bude dostupný přímo ze základní nabídky Start.

Čeští programátoři Skypu si mohou na svůj vrub připsat významný úspěch. Také díky jejich odbornému přispění se Skype stává vnitřní součástí nových Windows 8.1. Na rozdíl od starší verze Windows 8.0, kde bylo potřeba Skype dodatečně instalovat, nebude nyní nutné program stahovat zvlášť. Skype bude automaticky přístupný pro všechny uživatele nových Windows 8.1. Můžete tak začít komunikovat okamžitě, jakmile nové Windows spustíte. Další novinkou je fakt, že budete mít nově možnost odpovídat na Skype hovory, aniž byste se museli přihlašovat do operačního programu – bude dostupný přímo z lock screenu, což jistě ocení všichni, kteří mají na svém počítači více účtů a tedy i více hesel, jejichž zadávání může přihlašování do systému pozdržet.

„Náš tým špičkových vývojářů v Praze je od začátku u procesu vývoje Skypu pro operační program Windows 8, který jsme s velkým úspěchem představili v loňském roce. Bylo pro nás výzvou podílet se na dalším vývoji tohoto produktu, který má celosvětový dopad a týká se více než 300 milionů uživatelů,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produktů, Skype Czech Republic.

S novou verzí Skypu souvisí také zrušení služby Messaging, kterou Skype plně nahradí. Po přihlášení do Skypu v rámci Windows 8.1 budou všechny dosavadní kontakty synchronizovány s novým Skypem, takže nepřijdete ani o ně, ani o historii konverzace. To samé platí i v případě upgradu stávající verze Skypu na nejnovější. Obávat se nemusíte ani ztráty Skype Creditu – automaticky se vám v rámci aktualizace programu převede a nebude nutné ho znovu nabíjet. Skype také prohloubil spolupráci s Facebookem, což se má v budoucnu dále projevit na propojování obou informačních kanálů.

Skype používá na celém světě přes 300 milionů uživatelů a je kompatibilní jak se všemi službami Windows 8.1, tak se širokým spektrem platformem, například Windows Phone, Xbox One, Iphone, Android, Mac a s mnohými dalšími. Samozřejmostí bude zachování všech dosavadních funkcí: chat, videohovory i nahrávání videovzkazů se nemění, stejně tak i přenos souborů do aktivního okna. Na svém počítači tak budete moci sledovat filmy či hrát hry a zároveň mít přehled o veškeré konverzaci či příchozích hovorech, které se Vám budou zobrazovat ve zvláštním okně.

Skype v rámci nových Windows 8.1 nabídne maximalizaci pohodlí pří realizaci videohovorů, sdílení souborů či prostého chatování. Bude úzce propojen s  novou generací OS Windows a programátoři obou technologií slibují, že novinek nejen v rámci komunikačních programů bude ještě více. Některé z těch dalších přijdou na světlo světa v nejbližší době.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme