Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sledování TV přes internet se v létě přesouvá na mobilní zařízení

redakce 27.08.2018

Zatímco v zimě a na jaře sleduje internetovou televizi na televizoru téměř 43 procent uživatelů, v létě jejich počet klesá pod jednu třetinu. 

Výrazně naopak roste podíl lidí, kteří využívají IPTV služeb na svých mobilních zařízeních. Dle statistik LEPŠÍ.TV sleduje přes léto televizní programy přes mobilní telefony a tablety téměř 32 % jejich uživatelů.

Letní období mění způsob, jakým lidé sledují televizní programy. Příchod televizí přes internet, takzvaných IPTV, zpřístupnil sledování programů na mobilních zařízeních, jako je tablet, notebook nebo mobilní telefon. Těchto zařízení pak diváci v létě využívají více než v průběhu roku. Data IPTV platformy Lepší.TV ukazují, že zatímco v období od ledna do května konzumovalo televizní obsah na tabletu a mobilním telefonu 23,09 % uživatelů služby LEPŠÍ.TV, v období od 1. 6. do začátku srpna tento podíl vzrostl o 8,77 procentního bodu na celkových 31,86 %. K nejrazantnějšímu poklesu o 8,05 procentního bodu naopak došlu u sledování televizních pořadů přes Lepší.TV set-top box. V létě se snížil též podíl sledování přes Smart televizory (o 3,02 procentního bodu). Počet uživatelů služby využívajících internetový browser naopak mírně narostl z 34,08 % na 36,37 %.

„Nárůsty a poklesy na jednotlivých typech zařízení přes léto jsou logické, lidé využívají bonusu sledovat své oblíbené programy přes LEPŠÍ.TV i na dovolené. Na tu si na rozdíl od televize snadno přibalí notebook nebo tablet. Díky nahrávání pořadů a jejich zpětnému sledování si pak večer na dovolené mohou vychutnat třeba sportovní přenos, hlavní zprávy či svůj oblíbený seriál tak, jako kdyby byli v pohodlí domova,“ komentuje data Pavel Górecki, ředitel Lepší.TV.

Zařízení pro sledování IPTV a podíl jejich využívání v průběhu roku

Používané zařízení

Podíl v období 1. 1. až 31. 5. 2018

Podíl v období 1. 6. až 8. 8. 2018

Lepší.TV set-top box

16,38 %

8,33 %

Smart televize

26,46 %

23,44 %

Mobilní telefon a tablet

23,09 %

31,86 %

Počítač a notebook

34,08 %

36,37 %

Zdroj: Statistiky LEPŠÍ.TV


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme