Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Smartphone se 192 megapixely: nový fotoaparát by měl překonat vše

Jiří Palyza 16.04.2020

Výrobci smartphonů Samsung, Xiaomi nebo Huawei se v posledních letech neustále předháněli v počtu megapixelů rozlišení fotoaparátu. Zdá se, že se brzy objeví zařízení, které doposud existující rozlišení překoná.

Účet Digital Chat Station, který často zveřejňuje úniky informací, nedávno publikoval na čínské verzi Twitteru s názvem Weibo příspěvek, podle kterého by se měl brzy objevit na trhu chytrý telefon s neuvěřitelným rozlišením fotoaparátu 192 megapixelů (viz AndroidAuthority).

Jen pro srovnání: aktuální zástupci špičkových modelů, jako například Samsung Galaxy S20 Ultra nebo Xiaomi Mi 10, jsou v současnosti smartphony s nejvyšším rozlišením fotoaparátů velikosti "pouhých" 108 megapixelů. Informační únik zatím neodhalil, jaký model se má stát novým rekordmanem v rozlišení a v tuto chvíli ani není znám jeho výrobce. Nicméně podle zveřejněných informací lze podrobnější informace o zařízení očekávat v květnu 2020.

Smartphone se 192 megapixelovým fotoaparátem: kdo bude výrobcem nového monstra?

smartphone192mp2

Svým modelem Mi 10 stanovil výrobce Xiaomi v loňském roce nové standardy pro fotoaparáty smartphonů.

Kromě 192 Mpx fotoaparátu má dosud neznámý smartphone používat procesor SM7250 ze série Snapdragon 765. Ten by měl garantovat kompatibilitu s 5G, není to ale nejlepší model uvedené řady. To by mohlo být signálem, že telefon by cenově mohl být zacílen do střední třídy. S procesorem SM7250 by však nemělo být možné HDR nebo vícesnímkové zpracování. Na druhou stranu je procesor plně dostačující pro zpracování jednotlivých snímků nejvyšší kvality.

V důsledku informačního úniku se už rozběhly diskuze, jaké zařízení nebo jaký výrobce by mohl být za smartphonem se 192 Mpx fotoaparátem. Na základě zveřejněných informací by smartphone s procesorem Snapdragon 700 a podporou 5G měla už příští měsíc uvést společnost LG. Je to tedy i prozatím utajený výrobce rekordmana v rozlišení, nebo jím bude spíš Xiaomi, který se tak opět ukáže v roli průkopníka v oblasti smartphonových fotoaparátů? Koneckonců byla to právě Xiaomi, kdo v roce 2019 představil první telefony s rozlišením 64 a 108 Mpx, a to ještě před Samsungem a dalšími.

Zda se informační únik ukáže jako pravdivý uvidíme nejpozději už příští měsíc.

mohlo by vás také zajímat: test smartphonu Xiaomi Mi 9T Pro


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud