Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Steam nabízí Age of Empires IV úplně zdarma: má to ale jeden háček

Jakub Fišer 26.08.2022

Vzpomínáte na legendární strategickou hru Age of Empires? Ta letos oslavuje 25. výročí svého vydání v roce 1997 a proto se dostává ke slovu poslední vydaná epizoda z roku 2021. Age of Empires IV je totiž nyní na Steamu úplně zdarma. Máte-li zájem, rozhodně není nač čekat!

Kapitoly článku

Age of Empires patří k otcům zakladatelům real-time strategických her. První díl této série vyšel již v roce 1997 a letos se mu tak poštěstilo oslavit 25. narozeniny. Při této příležitosti se mají fanoušci strategií na co těšit. Studio Relic Entertainment totiž oznámilo, že umožní zahrát si nejnovější díl série Age of Empires IV přes víkend úplně zdarma.

Jak získat Age of Empires IV zdarma

Jediné, co pro to musíte udělat, je otevřít obchod s hrami Steam, přihlásit se pod svým účtem, vstoupit na stránku s hrou a kliknout na “hrát”. Titul se následně stáhne do vašeho počítače a vy můžete až do neděle 23:59 nerušeně hrát.

Kdyby vás lákalo v budování jedné z osmi civilizací pokračovat i dále, můžete využít jedné ze slev. Přímo na Steamu je na základní hru 50 % sleva, vyjde na 24,99 eur (asi 615 korun). Digital Deluxe Edition pak stojí 34,99 eur (860 korun).

| Zdroj: Xbox / YouTube kanál

Pokud byste Age of Empires neznali, jedná se o moderní reinkarnaci původní real-time strategie z roku 1997. Vašim hlavním cílem bude chopit se jedné z osmi středověkých civilizací, vybudovat město, ale také armádu, abyste přežili případně nájezdy kočovníků a stěhování jiných civilizací.

Hrát můžete za Angličany, Číňany, Mongoly, Dillíský sultanát, Francouze, dynastii Abbásovců, Svatou říši římskou a Rusy. Ve speciální bezplatné aktualizaci, která by měla dorazit v říjnu tohoto roku, přibudou ještě dva národy: africké Mali a Osmanskou říši.

Zdroj: Steam, PC Gamer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud