Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Surfshark: proč byste měli používat připojení přes VPN?

Promotion 14.05.2024
AD
Zdroj: Surfshark

Být stále online považujeme za velkou výhodu, ale často už nedomýšlíme možné následky digitální stopy, kterou za sebou zanecháváme.

Kapitoly článku

Nic v životě není zdarma a pro internet to platí obzvlášť. Za všechny ty báječné služby, které zadarmo používáme každý den, ve skutečnosti platíme ztrátou svého soukromí. Internetové společnosti a reklamní systémy sledují doslova každé naše kliknutí a na základě informací, které si o nás tako zjistí, nám servírují cílenou reklamu, upravené výsledky vyhledávání i nevyžádané nabídky. Můžeme se nějak bránit? 

Skryjte svoji internetovou identitu

Surfování v domácí Wi-Fi síti nebo nutnost zadávání hesla k Wi-Fi sítím na cestách v nás budí falešný pocit bezpečí. Klíč pro přístup do bezdrátové sítě ale představuje jen úplně minimální úroveň ochrany dat, která po internetu přenášíme. A pokud jde o volně přístupné Wi-Fi sítě v nákupních centrech, restauracích nebo třeba na letišti, zde musíme automaticky počítat s rizikem, že bude naše internetová komunikace odposlouchávána nebo podvodně přesměrována na nebezpečné servery. Co s tím můžeme dělat? 

O bezpečí na internetu se musíme postarat sami. Nejlepším nástrojem na zabezpečení internetové komunikace bez ohledu na to, v jaké síti se nacházíme, je technologie VPN (Virtual Private Network). Jedná se o zašifrovaný tunel, v rámci kterého je naše internetová komunikace dokonale zabezpečena před odposlechem, podvodným přesměrováním i sledováním našich aktivit na webu. Možná to zní složitě, ale ve skutečnosti je používání takové ochrany internetového připojení velmi snadné.

Surfshark VPN

AD Surfshark CleanWeb
Jednou z nejoblíbenějších funkcí Surfshark VPN, které je součástí všech verzí služby, je CleanWeb. Jedná se o funkci, která blokuje reklamy a škodlivé webové stránky.
Zdroj: Surfshark

Aplikace jako Surfshark VPN zařídí spolehlivé zašifrování a bezpečně směrování internetové komunikace doslova jedním kliknutím myší nebo klepnutím na displej smartphonu. Surfshark VPN lze totiž používat nejen v mobilech s Androidem a iOS, ale také v počítačích se systémy Windows a macOS. Surfshark VPN toho ale zvládne ještě mnohem víc, například kompletně skrýt vaši identitu na internetu, včetně informace o zemi, kde se se svým zařízením právě nacházíte. Tím vystaví stopku všem sledovacím systémům a zastaví příval personalizované reklamy. Navíc vám poskytne tolik potřebnou anonymitu při pohybu na internetu.

Jednou z nejoblíbenějších funkcí Surfshark VPN, které je součástí všech verzí služby, je CleanWeb. Jedná se o funkci, která blokuje reklamy a škodlivé webové stránky. Se zapnutou funkcí CleanWeb bude prohlížeč zobrazovat méně reklam a nebude v něm fungovat většina trackerů. Budete také chráněni před některými pokusy o phishing.

Snadná změna IP adresy

Informace o umístění uživatele vychází z IP adresy, která je přidělena jeho zařízení poskytovatelem internetového připojení. Na základě IP adres pak funguje i geografické blokování internetových služeb, které jsou pak uživatelům ze „zakázaných“ zemí nedostupné. Ale Surfshark VPN si s tím snadno poradí – jednoduše si v aplikaci zvolíte zemi, ze které potřebujete získat IP adresu, a aplikace se už o vše postará. Dokonce je k dispozici i funkce maskování VPN, která obejde omezení i v zemích, kde je používání VPN omezeno nebo dokonce zakázáno. Díky tomu můžete například kdekoli na cestách používat svoje oblíbené streamovací služby, které jsou jinak v dané zemi nedostupné.

AD Surfshark VPN
Surfshark VPN je k dispozici pro všechny běžné platformy stolních počítačů, smartphonů a dokonce i pro smart TV.
Zdroj: Surfshark

Tip: Jak ušetřit za službu YouTube Premium

YouTube Premium je skvělá služba, která umožňuje sledování videí bez reklam, stahování obsahu pro offline přehrávání a přehrávání videí na pozadí. Cena za předplatné však značně kolísá podle země. Například v Indii stojí pouhých 1,55 USD měsíčně (cca 35 Kč), zatímco v USA je to 13,99 USD měsíčně. V ČR je její cena momentálně 179 Kč měsíčně.

Pokud tedy chcete využít například „indickou“ slevu na YouTube Premium, můžete použít Surfshark VPN. 

  1. Zaregistrujte se u Surfshark.
  2. Stáhněte a nainstalujte VPN na svém zařízení. 
  3. Přihlaste se do aplikace VPN a připojte se k serveru v zemi, kde je YouTube Premium levnější.
  4. Navštivte YouTube Premium a vyberte si svůj preferovaný plán. Vytvořte nový Google účet, který není vázán na vaše skutečné údaje, jako je vaše aktuální poloha.

Bezpečí

Bezpečnost a ochrana dat patří mezi nejdůležitější aspekty poskytovatele VPN. Surfshark uplatňuje politiku nezaznamenávání: neuchovávají se ani navštívené webové stránky, ani IP adresy nebo DNS servery, šířka pásma nebo časové značky. Službu lze v případě potřeby platit anonymně a pro účet je vyžadována pouze jedna e-mailová adresa. 

Vyplatí se platit?

Jak byl zmíněno na začátku, za všechno se platí. A na to je potřeba pamatovat i v případě VPN služeb. Bezplatně použitelné aplikace často zobrazují reklamu, směrují internetový provoz přes pomalé servery a také například neumožňují výběr země pro změnu umístění. Surfshark VPN si můžete zdarma vyzkoušet a pak si zvolit některý z měsíčních nebo ročních plánů neomezeného připojení přes VPN s více než 3 200 servery ve 100 zemích světa.

Zdroj: Surfshark VPN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud