Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablety Intel pro výuku

redakce 19.08.2013

Společnost Intel představila referenční design školního tabletu s balíkem eLearning aplikací Intel Education Software. K atraktivitě výuky přispívá mimo jiné funkce elektronické čtečky nebo možnost vykonávat různé pokusy ve specializované aplikaci např. s nasazenou lupou nebo připojenou termální sondou.

 

Společnost Intel zveřejnila referenční design školního tabletu s procesorem Intel Atom a operačním systémem Android. Intel Education Tablet má oslovit studenty a inspirovat je k vytváření zajímavého obsahu. Ve výbavě nechybí přední i zadní fotoaparát, integrovaný mikrofon, stylus a další prvky, které umožňují využít při výuce interaktivní a multimediální obsah. Možné je také připojení termální sondy nebo nasazení lupy.

 

Tablet je vybaven balíkem aplikací Intel Education Software. Za pozornost stojí zejména elektronická čtečka nebo nástroj pro pokusy a analýzu dat. Nechybí však ani malování. Tablet je rovněž vybaven softwarovými nástroji pro správu a zabezpečení, které mimo jiné umožní lepší ochranu studentů.

 

 

Intel Education Tablet přichází ve dvou variantách. 10"" varianta (rozlišení 1280 x 800) je poháněna dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2460, na kterém běží operační systém Android 4.0. Zařízení v této konfiguraci váží 0,75 kg a výdrž baterie dosahuje 6,5 hodiny. Druhá varianta má 7"" displej (1024 x 600), jednojádrový procesor Intel Atom Z2420 a operační systémem Android 4.1. Váží 0,36 kg a baterie vydrží 8 hodin. Oba tablety jsou vybaveny antivirovým zabezpečením McAfee Mobile Security a jejich displeje chráněny protinárazovým systémem pro případ pádu.

Oba referenční designy jsou kompatibilní s platformou Intel Education, jež pomáhá více než 10 milionům učitelů a stovkám milionů studentů po celém světě začleňovat nové technologie do výuky.

Není to poprvé, kdy se Intel snaží vyvíjet platformu pro školáky. Dříve jsme psali například o speciálních netboocích Intel Classmate PC (variant bylo několik), nebo o tabletu Intel StudyBook.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud