Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tarify zdarma i za pár stovek – nabídky pro uprchlíky

Jakub Fišer 06.07.2022

V České republice je aktuálně kolem 300 tisíc Ukrajinců utíkajících před válkou, kterou v jejich zemi rozpoutalo Rusko. Zdaleka ne všichni ale mohli z Ukrajiny uprchnout. Je tedy důležité, aby Ukrajinci v Česku zůstali ve spojení se svými příbuznými a přáteli ve válečné oblasti. Pomoci s tím chtějí tuzemští operátoři, kteří nabízí velmi různorodé tarify.

O2

Modrý operátor na to jde zdaleka nejdůrazněji, nabídky totiž propaguje plakáty v ukrajinštině rozmístěnými po celém Česku. I vy tedy můžete zahlédnout nabídku tarifu s ukrajinskou vlajkou. Zájemci v něm obdrží 15 GB mobilního internetu, neomezené volání v síti operátora, 50 minut volání do ostatních mobilních sítí v ČR, volání na Ukrajinu s cenou 1 Kč / minuta.

Tarif je určen výhradně lidem, kteří legálně pobývají na území ČR za účelem získání dočasné ochrany před ozbrojeným konfliktem na Ukrajině a jeho cena je 299 Kč měsíčně. Nutno také dodat, že O2 zákazníkům odesílá všechny důležité zprávy a sdělení přeložené do ukrajinštiny a komunikace je tedy bezproblémová.

Vodafone 

Vodafone podle svých oficiálních webových stránek nenabízí žádný speciální tarif pro Ukrajinské uprchlíky. Poskytuje ale kompletní informace na svém webu v ukrajinštině, dokonce disponuje i ukrajinsky hovořícími telefonisty na asistenční lince. Dále pomáhá se zaměstnáváním ukrajinských uprchlíků a v rámci své Vodafone TV nabízí bezplatné vysílání ukrajinských programů.

To nejzajímavější je však možnost požádat si o službu 100 minut na Ukrajinu. V rámci této výhody můžete provádět bezplatné telefonáty na Ukrajinu se 100 volnými minutami. Jakmile bude balíček vyčerpán, vyjde vás volání na 1 Kč / minuta.

T-Mobile

Dost možná nejsofistikovanější nabídku má pro uprchlíky z východu T-Mobile. Ten se rozhodl nabídnout dvě varianty předplacených karet. První nabízí 50 minut do všech sítí a 50 SMS na 30 dní od aktivace (k dispozici je ještě 100MB balíček dat a 100 Kč kreditu pro další útratu). Pak je tu karta nabitá 10 GB dat a 100Kč kreditem pro další útratu. Cena volání na území Ukrajiny jsou 2 Kč / minuta, také SMS zpráva stojí 2 Kč.

Důležité je zmínit, že uprchlíci před válečným konfliktem, kteří jsou v Česku legálně vedení, mají nárok získat tuto kartu zdarma, respektive za symbolický poplatek 2 Kč. Každá osoba má ale vždy nárok pouze na jednu kartu, opakovaný zájem není tolerován. Ještě je třeba doplnit, že i T-Mobile má perfektně přeložené všechny informace a sdělení do jazyka imigrantů, stejně jako náležité smluvní podmínky.

Zdroj: O2, Vodafone, T-Mobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud