Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Technologie: Presto File Server od Synology předčí ftp i http/S

redakce 20.06.2017

Služba Presto File Server je dostupná pro DSM (Disk Station Management) verze 6.1, operační systém používaný společností Synology v jeho NAS stanicích. Jde o novinku pro velmi rychlý přenos souborů. K dispozici jsou samozřejmě i klienti pro různé operační systémy.

Při rostoucí potřebě přenášení velkých souborů po celém světě již běžně používané způsoby přenosu souborů, jakými jsou protokoly FTP nebo HTTP/S, nedostačují potřebám okamžitého doručování souborů. Služba Presto File Server zajišťuje rychlé a bezpečné doručení náročných digitálních obsahů přes vysokorychlostní sítě WAN, lépe využívá dostupnou šířku pásma a vytváří ze zařízení Synology NAS portál pro rychlý přenos souborů.

psf2

Celá věc je postavena na technologii SITA, Synology Internet Transfer Acceleratoru. Jde o technologii pro urychlení sítě WAN vyvinutou společností Synology. Technologie SITA vylepšuje výkon přenosu souborů a dokáže se vyrovnat s vysokou latenci a nestabilitou, ke kterým dochází při přenášení souborů na velké vzdálenosti – služba Presto File Server je tedy optimálním řešením pro přenos velkých souborů po síti WAN.

Služba Presto File Server přenáší soubory vysokou rychlostí, aniž by se narušilo zabezpečení přihlašovacích údajů nebo souborů. Přihlašovací údaje jsou chráněné šifrováním a dvoufázovým ověřením. Přihlašovací údaje jsou zabezpečené ve vyhrazeném šifrovaném kanálu TLS/TCP. Dvoufázové ověření přidává další vrstvu ochrany přihlašovacích údajů a brání útokům jiných osob nebo virů, a to i v případě, že vás napadli hackeři.

psf3

Klient služby Presto pro stolní počítače podporuje šifrování AES-128 a zajišťuje tak, že hromadné přenosy dat budou v kanálu UDP řízeném technologií SITA dobře zabezpečené.

1. Přidáváním nových karet v klientu služby Presto pro stolní počítač se může uživatel různými účty připojovat k více serverům Presto File Server současně. Přihlašovací údaje se ukládají automaticky – celý proces se tak zjednodušuje a odpadá nutnost pamatovat si adresy serverů a přihlašovací údaje.

2. Soubory lze přetahovat mezi klientem služby Presto pro stolní počítače a programy Průzkumník Windows nebo Mac Finder. Kontextová nabídka obsahuje nativní kombinace klávesových zkratek pro kopírování, vkládání, přejmenování a odstranění souborů.

3. V nástroji Správce přenosu lze úlohám přenosů přiřazovat priority. Klient služby Presto pro stolní počítače uživateli nabízí také podrobné protokoly obsahující výpis všech nedávných aktivit různých účtů na různých serverech.

Co umožní Presto File Server?

Flexibilní správu zdrojů

Možné je vytvoření optimálního řešení pro výměnu souborů mezi počítači a zařízením Synology NAS z klienta služby Presto pro stolní počítače.

Rozesílání a monitorování přenosů

V nástroji Správce přenosu lze úlohám přenosů přiřazovat priority. Klient služby Presto pro stolní počítače uživateli nabízí také podrobné protokoly obsahující výpis všech nedávných aktivit různých účtů na různých serverech.

Flexibilní ovládání šířky pásma

Šířku pásma lze upravit podle požadavků místního připojení přímo v klientu služby Presto pro stolní počítače a přímo ve službě Presto File Server lze nastavit maximální celkovou šířku pásma.

Inteligentní komprimaci

Klient služby Presto pro stolní počítače se dokáže přizpůsobit různým typům dat i prostředím. Při přesouvání dat, která nelze komprimovat, se okamžitě vypne funkce komprimace, aby se šetřily zdroje procesoru CPU.

Monitorování a správu

Pomocí služby Presto File Server nainstalované v systému DSM může správce snadno a včas sledovat využití pásma a kvalitu přenosu.

Sledování stavu datového provozu v reálném čase

Služba Presto File Server v systému DSM nabízí panel pro přehledné monitorování stavů kvality aktuálního datového provozu a připojených klientů.

Podrobné protokoly činnosti

Podrobné protokoly činnosti obsahují historii odesílání/stahování, záznamy o datovém provozu a počty souborů. Pomáhají tak správcům při vyhledávání možných problémů s datovým provozem a správě nastavení šířky pásma.

Naplánování vytvoření sestavy

Správce může snadno exportovat denní, týdenní, měsíční a roční sestavy s údaji o službě Presto File Server a tyto sestavy lze podle nastaveného plánu automaticky odesílat na určené e-mailové adresy.

psf4

Licencování Presto File Serveru

Služba Presto File Server je licencována na základě kapacity šířky pásma a nabízí celou řadu možností šířky pásma odpovídajících velkému množství scénářů použití. Každé zařízení Synology NAS má nárok na jedno 30denní zkušební období, v rámci kterého mohou uživatelé službu Presto File Server vyzkoušet.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud